Jump to content
Jordan Stoyanov

джанти за сивик

Recommended Posts

Моля за вашето мнение,някой знае ли джанти с размеи 7,5 х 17 дали могат да се сложат на сивик 98 и какъв трябва да е размера на гумите.Колата е с турбо но не изкам да и слагам много широки гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще ти помогне на 5-та купе с 16-ки 7,5J, ЕТ35 гуми на 45 с понижаващи пружини(30-40мм) на сток амортисъори (с басове, усилватели, 25 литрова газова бутилка ), при по високи скорости и неравности, ако мога така да ги нарека, стържеха от време на време(отзад), макар че изрязах вътрешния ръб на калниците и каквото остана от него огънах на вътре. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Офсета на тия които изкам да взема е с два размера ЕТ 42 и ЕТ 35.С кой рамер ще е по добре.Слагам турбини ама със джантите не сам много на ясно :)

Редактирано от Yordan Stoyanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офсета на тия които изкам да взема е с два размера ЕТ 42 и ЕТ 35.С кой рамер ще е по добре.Слагам турбини ама със джантите не сам много на ясно :)

Аз съм със 17" 7,5j ET42 на 6-та купе с гуми 205/45/17 не са ми опирали никъде. Ако си с по-ниско окачване търсиш по-ниска гума. приермно 40, че 35 малко трудно ще набараш ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205 мисля да слагам ама се притеснявам че гумата на 7,5 широка джанта гумата не се ли отваря много от към джантата и ръба на джантите е по навънка от гумата,за да не се драскат ми е мисълта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко бакалски сметки:Желаната от теб конфигурация:гума: 205ммджанта: 7.5" = 190.5ммразлика: 14.5ммИзпробвана конфигурациягума: 195ммджанта 7" = 177.8ммразлика: 17.2ммМисля, че си ОК с ръба! Разликата е положителна и само с 2.7мм по-малка от тази с която кара бая народ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На 7"х25.4=177.8+30допуск=207.8 значи максимална широчина 205.На 7.5" макс. ширина 225, 195 не става, ще седи гумата надута отстрани!205 на джанта 7.5" си е нормално!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко бакалски сметки:Желаната от теб конфигурация:гума: 205ммджанта: 7.5" = 190.5ммразлика: 14.5ммИзпробвана конфигурациягума: 195ммджанта 7" = 177.8ммразлика: 17.2ммМисля, че си ОК с ръба! Разликата е положителна и само с 2.7мм по-малка от тази с която кара бая народ

в момента съм със ширина 7 и гумите са 195 има 17,2мм разлика, но едната джанта леко я търнах ,гумите са Клебер с защтитен ръб при това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук можеш да видиш как стоят на моята кола, това имам като снимки, дано ти свършат някаква работа.http://wingman.snimka.bg/automobiles/17-quot-4x100-108.497373.18872091

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...