Jump to content
impact

много взе да ми гори д16ката-пък бензина е 2,45

Recommended Posts

Здравеите колегиимам едно въпросче кам разбиращите във ФОРУМА :) Сложих дросел от х23 и направих генерация на 56мм вътрешно и спортен колектор 4-2-1 с термо лента възможно ли е сега да е по богата сместа или не6то да се е променило в настроиките на колата ако някои има идея какъв е проблема да сподели че сега ми гори 11-12 бензин а преди гореше 8-9 благодаря предварително:lol:

Редактирано от impact

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега върни си старите неща и си готов .Щом е горяла малко и си бил доволен.Един кон за да тръЧи саКа сено :) да Руча :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сърце не ми дава колега да ги върна старите части щото толкова пари се наврях :) че има разлика има но мислех че ще ми даде 1литър повече а то баиа взе да гори значи нее нещо от настроиките на колата кото и да правя няма да мога да сваля разхода на горивобаси маитапа 20лв 65км ужас дано някои да има идеяа и забравих да спомена че мирише мн на бензин от ауспуха когато я карам

Редактирано от impact

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до сега май не съм виждал хонда дето да не мирише... особено на студено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...ще ми даде 1литър повече ...дано някои да има идея

Може да хвърлиш едно око тук, ако английският не ти е проблем - http://www.d-series....tle-body-2.html - обърни внимание, на четвъртото мнение(на посочената страница). Редактирано от LAMER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Ами братле какво да ти кажа ще слагаш повече ламинат :) нормално е да гори температурите са минусови а колите се карат градско и то все студени :) Редактирано от fenabg
цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси маитапа 20лв 65км ужас

Колега то и аз толкова минавам с Д14-ката без нищо да е пипано по нея. Това е градско зимата. Лятото за 20 лв. около 100 км. Ти тия 8 литра бензин за много ли ги мислиш ? Няма от какво да се притесняваш просто колата си гори нормалното за сезона и конфигурацията това ,че бензина е 2.40 е друг въпрос и те спъва много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами не колега нее работата в 8-те литра просто когато смених горе посочените части ми вдигна разхода и за това питам дали трябва да я закарам да е види някои маистор--- на елкон може бизащото от 8-9 да скочи на 11-12 е мн от тези неща които съм сменила и нещата които съм сменил ги смених на скоро и разхода скочи изведнъж не е от температурите

Редактирано от impact

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси маитапа 20лв 65км ужас

Колега то и аз толкова минавам с Д14-ката без нищо да е пипано по нея. Това е градско зимата. Лятото за 20 лв. около 100 км. Ти тия 8 литра бензин за много ли ги мислиш ? Няма от какво да се притесняваш просто колата си гори нормалното за сезона и конфигурацията това ,че бензина е 2.40 е друг въпрос и те спъва много ;)
де да беше 2.40... :) П.П. на мен лично повече от 10 не ми е горяла! Т.е. 10 ми удря като е студена, а после си пада...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТ тези неща които си сменил при нормално каране..разхода или е същия или леко по висок. !ТОва е огромна разлика "? някакъв чип данеби да имаш ?! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако ламдата не е на правилното място след поставянето на новата генерация може тя да бьрка нещата. Спомена че миришела на бензин отзад а ламдата е вьзможна причина. По принцип като подобриш изпразването на двигателя се подобрява и пьлненето защото остават по малко остатьчно газове в цилиндьра и така се дига и кпд на пьлненето което значи че ще влезе повече вьздух в цилиндьра който дебитомера ще отчете и сьответно компа ще увеличи впрьканото гориво за да запази сьотношението гориво-вьздух. За това е нормално да дигне разхода но не и да мирише на бензин.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да остана само да видя хонда с дебитомер по темата виж си компа за грешки провери си ланда сондата също възможна причина за по високия разход е и някой температурен датчик аре с здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я мисля аз днеск колегата LAMERме е посажетжа да сложа старият дросел и ще пробвам и ако няма разлика в горивото ще отида да видят сондата аколи не сам я ...............лще пиша колеги :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да остана само да видя хонда с дебитомер

    За всяка дума ли ще се хващаме......  Извинявай  че сьм размишлявал на вьпроса....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заяждаите колеги няма смисъл Хора маи разбрах каде е проблема когато съм слагал дросела от х23 несъм видял че горният маркуч за вакума е била запушени маи е от това кажете си мненията :angry: да обесня за коя трабичка става дума над дросела има един дебел маркуч които влиза в някъкъв филтър които се намира под горивният филтъри маи е за бензина ако не се лъжа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това колега е канистъра, той сабира газовете от резервоара и ги вкарва в дросела за цел икономия, но едва ли ще ти се дигне разхода толкова много от един канистър. Той може да се дигне до толкова че почти да не го усетиш :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еииии таман се зарадвах викам си дано е от това :angry: ама маи нее

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега като си сложил този дросел от H23 , никъде не видях да пишеш да си слагал спортен филтър. Явно целта ти е повече въздух което пък е по добре със гореспоменатия филтър. Да не би да си го изпуснал в списъка със сменените части? Питам те защото и аз карам D16 и чесно да ти кажа лятото като не я пришпорвам ми гори 6,2-6,5 извънградско. Зимата не махнах спортния филтър и тръбите които бях извел да смуче извън коша и разхода стигна 12/100 градско. Мисля че ти не спомена този разход , градско или извънградско го мериш. п.п. Поне кажи бяга ли повечко след големия всмукател ? :angry:

Редактирано от 4ushi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега не съм споменал за филтъра щото те са неща които се слагат от всичкино да имам сп.филтър с интекда ти кажа честно има разлида с големият дроселусеща се от ниските наи вечекогато го сложих не усетих кои знае каква разлика обаче днеска си слойих старият дросел ами ко да ти кажа разликата е доста голяма при всички случеии вече ще чакам да видя как ще е разхода иначе фаида има определенопоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има по разбиращи хора от мен,които могат да дадат по точен отговор на твоя проблем.Според мен обаче направи следното : не я пипай повече сега , изчакай да се постопли хубаво ( май месец например) и си я засечи на дълго примерно със 100 км/ч на 5-та скорост без да я нервираш :angry: и тогава ако разхода е пак такъв или повече от 7,5 -8л ( със новия колектор , филтър и прочие)значи наистина имаш проблем . Друг съвет само от специалисти аз не се наемам . Айде със здраве ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги смених дросела сложих си стария и единственото което стана е че се спъна колата в ниските обороти:dry: ще слагам другият и ще карам колата на доктор да видим тои какво ще кажеще пиша после пак да кажа за какво става на въпрос :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...