Jump to content
KOS_with_NOS

Портиране и полиране

Recommended Posts

Знам че има много изписани теми по въпроса с портирането но на мен ми трябват точни размери а никъде не са ги написали. Интересува ме максимашният размер до който мога да разстържа всмукатешния и изпускателния порт на d15z1?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях го писал ама пак дубъл. За мен е важно струята която влиза/излиза да няма препятствия по пътя си, като например излишни ръбове вследствие на разширяване от по голям испуск. колектор например. Като си купиш ибейски той е с по-голям вътрешен размер и съответно ти се появява ръб/пропадане в часта глава-колектор в следствие на което се появява завихряне на газовете. Важно е не просто да се портне а да се слеят двата детайла все едно са едно цяло. Като цяло тези неща са дребни но ако събереш доста дребни неща идва напредъка, за мен е важно. Като цяло е полезно но не се осеща грам. Тук ти скицирвам на Пайнт една скица за теза към мнението ми. Поздрави.

Публикувано изображение

 

Така че размера зависи от отвора на всмукатела/испускатела. Лично мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай я на компютърна фреза и да стане както си му е реда, да ти орежат водачите дето седят в портовете и т.н. Иначе виж моята тема как съм я направил. За размер малко е относително понже ти май караш турбо или се бъркам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всмукателя ще се прави по главата. В смисъл искам да портна главата на максимално възможния размер и после по самия порт ще се правят тръбите на всмукателя. За това ми трябват точни размери :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато всмукателя и главата са от една и съща кола :plane: ... ? Какви са вариантите за порт?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...