Jump to content
niki_honda

Разлика м/у 14-ки и 15-ки джанти ?

Recommended Posts

Понеже се чудя 14-ки или 15-ки лети джанти да си сложа, защото за колата оригиналния размер е 14 инча, но с 15-ки ще изглежда по-добре, обаче четох че ще и спъне вървежа и ще и качи разхода, така ли е ? И какви други плюсове и минуси имат по-големите джанти от оригиналния размер ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята фабрично е с 15", но зимата я карам с 14". Не знам до колко гумите имат роля, но с 14ките волана олеква значително при скорост над 120 км/ч и аз лично чувствам колата по-стабилна с 15ките.За вървежа и разхода нямам наблюдения, но и моите 14ки за железни, а 15ките са алуминиеви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело 15-ки, няма кой знае колко да се спъне колата, а и визията и стабилността ще са много по добри :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата не идва от джантите, а от гумите, които ще им сложиш.Има калкулатори по сайтовете на фирми продаващи автомобилни гуми.На гуми за по-големи джанти борда отстрани трябва да е по-малък.А нископрофилните гуми не са удобни особено, малко по-твърдо ще дойде, но по-стабилна ще бъде колата.Примерно сега, ако караш с 185/65/14(доста популярен размер) с джанти 15ки ще трябва да караш на 185/60 или 185/55.Принципно според мен единствената причина да сложш по-големи джанти е за по-широки гуми. Иначе само си харчиш парите.Ако ги имаш, взимай 15ки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз имам гуми за 14-ки, а ако си взема 15-ки джанти то те ще са с гуми...Иначе гумите при 15-ките ако са 185/60 има ли опасност да опират в калника предните, не трябва ли да са поне 185/55 или на 50...Колата е Сивик англичанка хечбек от 96-та година..?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с англичанка в момента качена на 16-ка, преди бях с 15-ки 8J с гуми 195 50 15. Разлика спрямо 14-ките не виждах, освен че стърчака с 2-3 пръста джантите от калниците и че бе по-стабилна с тях. В разхода и вървенето нямах разлика. Сега съм с 16-ки с гуми 205 55 и ми опират в подкалниците отпред. Иначе с 15-ките нямах проблеми с опирането, освен отзад като кача хора ама те опираха вече във веждите заради ширината си. Ако питаш мен, качвай се на 15-ки, няма да имаш ядове. Размер за теб 195 55, за да нямаш разлика показанията на километража и реалната скорост. Ако вече гониш визия и не те бърка, че малко ще се спъне и ще качи разход до +1л, можеш да се качиш и на 16-ки :) ПС: Аз съм с 1.6 113 коня матор, не знам ти с какъв си. Поздрави и ако вземеш 15-ки чакаме снимки :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз съм с англичанка в момента качена на 16-ка, преди бях с 15-ки 8J с гуми 195 50 15. Разлика спрямо 14-ките не виждах, освен че стърчака с 2-3 пръста джантите от калниците и че бе по-стабилна с тях. В разхода и вървенето нямах разлика. Сега съм с 16-ки с гуми 205 55 и ми опират в подкалниците отпред. Иначе с 15-ките нямах проблеми с опирането, освен отзад като кача хора ама те опираха вече във веждите заради ширината си. Ако питаш мен, качвай се на 15-ки, няма да имаш ядове. Размер за теб 195 55, за да нямаш разлика показанията на километража и реалната скорост. Ако вече гониш визия и не те бърка, че малко ще се спъне и ще качи разход до +1л, можеш да се качиш и на 16-ки :) ПС: Аз съм с 1.6 113 коня матор, не знам ти с какъв си. Поздрави и ако вземеш 15-ки чакаме снимки :o

Мерси за отговора, и мойта англичанка е 1.6 113 коня, иначе в момента търся, но явно ще се насоча към 15-ки с гуми 195/55/15 примерно...А за джантите мисля да не са по широки от 6J или 7J...добре ли ще е, важното е дори с хора отзад и багаж да не опират нито отпред нито отзад...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел,много хубави гуми като размер си избрал за 15,обаче нищо не си казал за окачването,дали сток или спортно/ демек по ниско,тогава ще има разлика,аз съм със H and R червени пружини и със същите гуми ,2 човека в колата и спящ полицай го минавам по гарне,а за 4 човека да не ти говоря направо лошечко ми става:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, аз опирах понеже и задните ми амортесьори не държат, като хората вече, искат си смяна. Иначе сега с 16-ките опирам съвсем малко с четири човека в колата и то само на по остър завой, взет с по-голяма скорост. Като ги сменя се надявам да няма вече опираници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи се спирам на варианта 15-ки с гуми 195/55/15 или 195/50/15, зависи на каква оферта попадна...все пак ще ги взимам втора употреба.Мерси на всички за насоките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...