Jump to content
росенKN

SRS-грешка на акорд 2.0TDI

Recommended Posts

Знае ли някои дали тази тема се отнася и за Акорд 97г ТДИ в нея ясно се разбира как и от къде се чистят грешките но отнася ли се това и за модел?Ако някои знае със сигурност нека по възможност обобщи къде е буксата как изглежда и същите ли са процедурите конкретно за ТДИ.ТЕМАТА-http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=7306

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://prikachi.com/images.php?images/965/3033965z.jpgИ моята светна при влизане в дупка и то с много малка скорост. Направих и самодиагностика с буксата която се намира под жабката при 6-та генерация.След като разбрах какви са грешките реших да я закарам в специализиран сервиз . В сервиза се опитаха да ме изпързалят с 600 лева като казаха че ми е заминал модула.След което аз реших така и така ако е изгорял нищо не губя да пробвам метода за които споменава колегата и които е опоменат и в менуала.И за няма минута оправих всичко.Буксата на която се прави процедурата са намира под волана не се свалят и корите.Към буксата отиват бял и черен кабел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много мерси за информацията колега,само да доуточниме -буксата под жабката е за четене на грешките а тази под волана,която споменаваш за чистенето им?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно на моя ровер който е като твоя акорд ми светна грешка на SRS и като я изчистя грешката с буксата под волана загасва лампата за около ден и половина и после пак светва. Като окьса буксата за самодиагностика недава грешка. Какво става нямам идея.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моя акорд е бензинов,дизела е на един приятел и утре ще извършиме гореспоменатата процедура и ще пиша за резултата.Лампата му свети вече 2 месеца и никои тук неще да пипа по SRS-а нито да занулява нито да диагностицира и ще го правиме сами.Предполагам че ако има някаква неизправност лампата ще светне пак,все пак за това е монтирана тази сигнализация.

Редактирано от росенKN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо направих диагностика по броя мигания на чека като окасих буксата за диагностика :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги грешката е 11на срс. Немога да си преведа обаче описанието. Ето снимка:     http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2425/209485244414087731571299434785riTIlYMgjHj0SI3XXUqu.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами отворена верига на шофьорския еърбег, самия еърбег или SRS компютъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи прекьснат кабел или пистов кабел или нещо от сорта най вероятно. Като исчистя грешката си е ок известно време и после пак светва.   Благодаря ти колега за помоща:o

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мойта като я взех и светеше таз лампа.Майсторите викат ще го оправим и ми махнали лампата бахти :o Четох тука за номера с кламера ,сложих лампа и сичко стана ток и жица дето се вика :blink: Забелязвам че квото и да бутам по инсталацията -примерно откача и закача кастфона от задната букса и трябва да се повтаря процедурата с кламера -ма мноо важно нали не се дава лев и пак съм в играта тъй че дан ви пука-кламера му е майката и толкова-явно тази система е мноо чувствителна нещо и превключва когат и кефне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кламера ми угасва лампата за не повече от 1 ден и пак светва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи прекьснат кабел или пистов кабел или нещо от сорта най вероятно.

Лентов кабел....има писано.П.П. Късно видях, извинявай! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен грешките бяха следните :Dhttp://alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=rgh1299484270g.JPGНай добре е първо да се провери какви грешки показва.Процедурата също е проста така че не я пропускаите !!!

Редактирано от fly-boy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите ..при мен се получи малко странно ... свалях си седалката и я разкачих ... след като я закачих ми светна СРС и не си изгасва некои има ли идея от какжо може да е !?? Благодаря ви предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...