Jump to content
Лъчо 76

Странен проблем CRV

Recommended Posts

Здравеите колеги имам црв от известно време на метан.Правих му реглаж на клапаните вече 2 пъти за 1 месец и шума от клапаните не изчезва. Правен е реглажа на студен мотор всмукателни 0.10 изспускателни 0.16 ,двигателя е 2.0бензин 147коня на метан. Страното е че са добре регулирани в нормите но продължават да се чуват,мотора не прекъсва пали си нормално и в стууда ,работи равномерно на тихи обороти.Свалях му свештите за да видя как са работили цилиндрите и са перфектни. Но като че ли колата е мудна и шумна знам че црв по принцип са по шумни.Но ми се струва че за тези коне колата трябва да върви по добре. Не знам какво да правя даите ми съвет много ме дразни този звук на мотора особено сутрин прилича на шевна машина:) ........... Казаха ми че може да имам износване в кубилиците ,но маи трябва да се свалят валовете за да се види. Благодаря предварително за мненията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с кво масло си? като е топла пак ли тропка?

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами със кастрол съм 10 . 40 GTX , И на топъл мотор се чуват само че по малко нали като си загрее и оборотите си падат и не се чуват толко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,виждам че темата е стара,но все пак.С какво масло си и много важно от къде е купено.?От личен опит,и аз съм на метан регулирам клапаните на 0.20 и двата вала.Пробвал съм какви ли не хубави масла и забелязох че е важно от къде, е а не толкова марката на маслото.Смених какви ли не прехвалени масла и се спрях на едно,надявам се не звучи като реклама но е екстра,Тотал 7000 10W40 кварц.Дори и при хлабина по голяма от предписаната двигателят пее,разбира се при читави разпределителни валове.Това масло го взимам само и единственно от Ситроен официално представителство.И го експлоатирам 20 000 км без проблем,на 10 000 км доливам около 300 гр и така още десет.Тотал трябва да ми дават комисион за добрата реклама в БГ,но маслото е хубаво.Мое мнение,всички марки масла са хубави,стига да са "Качествени"това е колеги,надявам се да съм ви полезен.Между другото вече имам почти 180 000 км на метан

Ами със кастрол съм 10 . 40 GTX , И на топъл мотор се чуват само че по малко нали като си загрее и оборотите си падат и не се чуват толко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...