Jump to content
Владимир Илиев

Съвет за избор на Хонда Акорд 7-ма ген.

Recommended Posts

Здравейте !!!От известно време обмислям да сменя настоящия си автомобил (Ауди А4 1.9TDI 97г) с нещо по-ново и по-сигурно.Навъртам около 12-15 хил.км. годишно. Спрял съм се на Хонда Акорд 2008 г. - седан (мисля, че се води 7-мо поколени след фейслифта) -имам слабост към дизеловите двигатели и това за което гледам е 2.2 дизела.В колата ще се возим 3-ма :( ,ползваме и детско столче -надявам се, че мястото за багаж няма да ми е проблем ;)Изчетох темите за този модел из форума, както и доста ревюта из гугъл.За толкова нов автомобил - предполагам не се очакват сериозни проблеми,но все пак искам да съм колкото се може по-наясно.Разбрах, че понякога имат проблеми с колекторите - това масово ли е или са редки случаи?Как стои въпроса с подмяна на интериорни елементи - тези на дръжките на вратите например?Възможно ли е да се подмени централната конзола и да се добави навигация, ако я няма оригинално (знам, че не работи за БГ, но все пак изглежда по-добре)?При пробег от 130-140 хил.км. - какво мога да очаквам като проблеми и неща за смяна и обслужване, за какво да бъда внимателен при покупката?Ами това са на пръв поглед нещата, които ме интересуват.Ще съм благодарен на всички мнения, отзиви и коментари, както за самия автомобил, така и за двигателите.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм чувал за колекторите да има проблем, дизеловия двигател е доста пъргав, много добра скоростна кутия,достатъчно място и в багажника и купето, пластмасите по интериора са качествени(не се търкат не се нуждаят от подмяна)може да се сложи навигация,внимавай при покупката за неща които се гледат по принцип удари, ВИН-ове, ожулвания, задирания, накладките заминават много бързо, но не са скъп косуматив, мисля че на 30 000 км вече са за нови

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам какво си чел като ревюта и колко си прочел от теми във Форума !!! но мисля , че има доста изчерпателна информация в темите . Акорд 7-ген - да се преброим Има ли почва у насХонда Акорд 2.2i Ctdi 2004г отзиви за автомобилаОтносно притеснението за колекторите - да наистина има регистрирани не 1 случаи със спукване на колектора , от което влиза изгорели газове в купето . Има хора решили проблема си със заваряване . Другия вариянт е подмяна - има вече предлагани такива из моргите !За централната конзола - не виждам проблем да се смени и да сложиш такава с навигация , но да сложиш навигация за 1500+ лв , която няма да използваш ??? За проблеми и смени по колата на такива километри можеш да прочетеш в темите горе !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Прочел съм темите, които Tino е споменал и от там дойдоха и конкретните въпроси, които имам.А при спукан колектор - газовте в купето ли влизат ? - на мен ми звучи меко казано опасно това....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже има изпускане на газове в двигателния отсег , климатичната уредба засмуква някакво количество :( Опасно - със сигурност , на никой не му харесва да кара зад кадилник ;) Изчакай дали ще се включи някой колега с подобен проблем :lol: Ето и още една тема където реално щеше да получиш по-бързи отговори !!! Хонда Акорд всичко за нея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и поздравления за модела който си избрал. Качиш ли се в нея ще забравиш за другите.Вероятно колата ще е фейслифт, щом е 2008г. При нея са отстранени кусурите от предишния модел.Има промени в "дизайна" на веригата на мотора и няма да се налага да я сменяш. На преди фейслифта Хонда дава гаранция 200х км. Също и при ЕГР системата (в частност IMRC клапана има промени.Четейки по форумите трябва да внимаваш за приплъзващ съединител. Може да го хванеш като на 3-та и 4-та скорост при рязко подаване на газ "до дупка" оборотите да не се покачват и после да спадат, а колата трябва да се "изстреля". Не знам да ли го обясних ясно. Приплъзва ли - скоро ще се сменя съединител.За навигацията - възможно е нави-то да е свързано с имобилайзера и ЕКУ-то на колата и да не става от катастрофирала кола без да и вземеш и имо-то.Заместител:http://www.tradetang.com/for-sale/HONDA-ACCORD-2003-2007-Digital-TFT-LCD-Special-Car-Navigation-DVD-Player/133040-2107508.htmlНе е много евтин.Късмет с избора и

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ники !!!@Tino - и тази тема я прочетох цялата - но по-скоро там е дискусия,</div><div>а аз имам конкретни въпроси, които ме интересуват.Съжалявам, ако не е трябвало да пускам нова тема...</div><div>Но наистина прочетох всичко, което открих във форума за модела и просто исках да си изясня някои неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...