Jump to content
clandestino

Помощ при избор на джанти

Recommended Posts

Здравейте, от известно време съм безмълвен почитател на форума, но това е първият ми пост ;)

Зарибих се за нови джанти за пост-зимния сезон и започнах търсене, което се оказа по-предизвикателно от очакваното.

Изначално се вдъхнових от една тема тук и си харесах Енки

 

Публикувано изображение

но след като обиколих 6-7 магазина в София, разбрах че ще е доста трудно да намеря нещо подобно тук ( разхождах се даже със снимка, но повечето хора нямаха идея каква е тази джанта)

Навсякъде бяха любезни и ми показваха много алтернативи, но с борд много малко... докато стигнах до един магазин, в който ми предложиха нещо което ми хареса доста... не прилича въобще на началната идея, но търся алтернативи... става дума за това

 

Публикувано изображение

 

Darwin Racing RSGT... хората бяха хондажии и се изкефиха да ми ги сложат за да придобием представа...

 

Публикувано изображение

 

проблема е че са 16ки. Въпреки че ми харесаха, се притеснявам заради многобройните коментари, че такива джанти за улиците на София не са подходящи (аз лично нямам никакъв опит с такъв размер).

Ще съм безкрайно благодарен, ако отделите време за мнения/съвети/идеи като ентусиасти на Honda.

Публикувано изображение

 

 

Когато ми ги пробваха сложиха зимни гуми, но ми предложиха nitto за които чувам за първи път :)

 

 

 

 

Ще съм безкрайно благодарен, ако отделите време за мнения/съвети/идеи/опит като ентусиасти на Honda.

 

 

Благодаря предварително

 

 

 

 

EDIT: Не настоявам по никакъв начин за 16ки... ако някой има идея за нещо подобно но 15, ще съм адски благодарен

Редактирано от clandestino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Добре дошъл :)И аз сега съм се настроил да купувам обувки, както се казва. Аз съм се спрял на 15-ки. Принципно 16 за мен стоят най-добре, от който и да е друг размер. Просто са златната граница между твърде големи и твърде малки. Предлагат повече красота на спиците и просвет към спирачните апарати. НО са по-скъпи сами по себе си, както са по-скъпи гумите за тях. Значително.15-ките от своя страна са с малък просвет към спирачния апарат и изглеждат твърде мънички, когато се сложат на колата. Обаче са сравнително евтини, както и гумите за тях. Затова ще взимам 15-ки.Другото нещо е, че колата ти изглежда като жаба с тези 16-ки. Задължително трябва да сложиш нископрофилни гуми, както и да работиш над окачването за да изглежда добре.В интерес на истината, 16-ките, които си избрал, като модел, са единствените джанти, които бих си купил от БГ. Но не мога да открия къде се продават. Можеш ли да ми споделиш на лично /за да не е реклама/ от къде си ги купил и изобщо всички магазини, по които си ходил, за да обиколя и аз, че не мога да намеря модел, който да ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ShEfA,и на мен ми стои като жаба... но все пак хората от магазина твърдят, че с нископрофините гуми ще се оправи... там се крие и моя страх, има безкрайно количество разкази за балони, изкривени джанти, счупени окачвания.Какво мислите за оптималните размери на гумата 205/50...205/45? Някой има ли опит с тези nitto NeoGen?Има ли Yokohama Parada с удобни за тези джанти размери?Много благодаря предварително!!EDIT: още не съм купил нищо :) магазините които обиколих се оказаха дистрибутори на тази 'бориана' а снимките са от един магазин малко след Хладилника нагоре към околовръстното в ляво (не помня името)... ако това инфо е в разрез с правилата на форума >>> DEL

Редактирано от clandestino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размерите, в които се предлага Parada (и които те интересуват) са: 195/50R15 82V TL или 205/45R16XL 87V TL

 

Много странно защо не са ти предложили BSA 303 BR:

 

Публикувано изображение

 

Точно те са дистрибутори на BSA. Настоявай да направят всичко възможно да ти ги намерят. Колегата Krelion май кара с такива. Аз бих заложил на 15ки (както и направих). Съдейки по описанието на това, което търсиш, може би ето този модел също донякъде ще отговаря на критериите ти:

 

Advanti SH38

 

Публикувано изображение

 

Пак от същата фирма, в която вече си проверявал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото chris_barnes!

Advanti SH38 ги пробвахме, но не ми харесаха как стоят на живо, въпрос на вкус... прекалено много спици и детайли за мен.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

иначе BSA 303 BR са супер, но такива не ми показаха.

В друг магазин видях BSA 345 S(B), които на витрината изглеждаха добре... но нямаше 4-100 :)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ги имат на сайта, трябва да могат да ти ги доставят (BSA 303 BR) подпитай ги ;) Трябва да си купиш това, което те кефи най-много, за да не започнеш да си мислиш 2 месеца след като сложиш джантите - "абе какво ли щеше да е, ако си бях купил онези другите?"п.с. Играл ли си по снимките с фотошопа? На по-горните колата е с малки барабани отзад, а на последните е с огромни дискове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало свали колата и тогава ще и стоят добре джантите квато и джанта да сложиш като има една педя от калника си е грозна работа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях пред същата дилема преди време 15 срещу 16 и се спрях на 15-ки и сега ще ги продавам и ще се качвам на 16-ки. ОТ цялата тая работа се губят само пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol::D:hondarulez: да фотошопирани са, хвана ме. Идеята е че пичовете ми сложиха Адвантито отпред а Дарвина отзад... та от 1 снимка направих 2 за да гледам как стоят... за това и на двете отзад стои като жаба.Изглежда търсенето ще продължи още малко, точно защото не искам да съжалявам заради прибързани решения (както обикновено)Благодаря на всички:honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих те съветвал да избягваш марки като адванти бса и тем подобни по-скоро си намери използвани но хубави джанти :) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря EGocentric, прав си... до сега всеки път когато избирам по-евтиното съжалявам.Днес бях при Омбретата и там обмених мнение с няколко от нашите колеги и с членове на екипа на сервиза и извода беше O-Z или sparco... но това са торби с пари, в понеделник ще знам някои цени да видим.ПС: zeitgeist moving forward! FTW!

Редактирано от clandestino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти и едно MOMO GT2 16" без понижаващи :)Публикувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти две снимки. Първата е на BSA модел и стояха доста добре на колата, вторите са оригинални от Rover. Публикувано изображение

Публикувано изображение

Може да сложиш както каза и нещо от рода на OZ racing

Публикувано изображение

Може и нещо изнесено американско

Публикувано изображение

 

за съжаление продадох шестака и последните две не мога да ги кача да видим как седят, ако минаваш през Габа ела да ги пробваш да си решиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея 303 дето Крис ги е показал май най много се доближават до първото което си показал. Егоцентрика също е прав за това да се търси качеството (той продаваше едни реплики които мен лично много ми харесват и ако сега търсех бих им хвърлил едно око, ако не ги е продал или не се е отказал разбира се).

За вторите които показа - Дарвина, колегата Jimmy е с точно такива 16". Драсни му един ЛС да ти каже впечетления. Ето снимки на неговата (дано не ме бие че ги пускам :D )!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези са реплика на истински японски джанти , но сега не мога да ти кажа точния модел. На мен лично много ми харесват.Но заставам твърдо зад Егоцентрика , каквито и джанти да сложиш , ако имаш една педя до калника ще е грозна колата.По-добре да я свалиш с оригиналните джанти , отколкото да е бъги с джанти за 2000 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак,

благодаря на всички за полезните съвети и идеи :)

 

днес си взех тези джанти

Публикувано изображение

 

и ето как стоят (бързо фотошопско уолпейпърче)

Публикувано изображение

 

благодаря отново!

 

ПС: след студовете и снега ще поработя над окачването

Редактирано от clandestino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да са ти честити, много безаварийни км с тях :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам clandestino е намерил решение на своята дилема, ще си позволя в тази тема да поискам съвет пак за джанти но този път за прелюд 5. Мисля, че няма смисъл от две отделни теми с еднакъв смисъл които ще потънат в архива.

Някои от вас сигурно са видяли, че имам тема в раздел "търся" и че съм се ориентирал към 15' или 16' цолови джанти.

Моделите които съм си набелязал но не съм пробвал са:

1.BSA 333BR 15' Публикувано изображение

2.DarwinRacing H-135 16' Публикувано изображениетози модел го има по-горе в темата

3.CMS Nemesis 16' Публикувано изображение тези имат доста атрактивна цена но незнам дали е добре.

4. Оз супертуризмо 17' втора употреба от колега във форума който мисля, че има добра репотация на търговец.

 

Вариантите от 1 до 3 са нови джанти и за които мисля да купувам нови гуми. Лично на мен с оригиналните 15 инчови джанти "возията" на прелюда ми харесва но какво ще стане когато мина 16' или няй вече 17'? Все пак не искам да се возя в каруца търся оптимален вариант и закачлива визия.

В интерес на истината доста силно клоня към супертуризмото още повече, че се продава с гуми и ще ми излезне по-ефтино.

Другото което ми прави впечетление е цената на новите гуми за 16 и 17 цолови гуми. Разликата в цените на двата цолажа гуми в 205/50/16 и 205/45/17 не са драстични.

 

Честито на колегата clandestino и да попитам нови ли ги взе и каква е цената?

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17-ки според мен ще му заспят, но 1-вите или вторите(клоня към първите), макар и да ги водят не толкова качествени.От друга страна гумата става по-ниска, и возията по стегната, а ти не искаш това.Другия минус според мен е че ще кривиш по лесно джантите(съдя по себи, аз за това минах на по малки търкалета)...май оптимални остват 16-ките :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CMS не са OK не зная дали всичките им модели са така, но мойте са много меки, ежегодно ме "чарждват" за изправяне.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.DarwinRacing H-135 16'

 

Тези са най-елегантни от 3те модела. ОЗ-ките са друга бира. Успех!

 

п.с. От гуми НЕ се пести :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.DarwinRacing H-135 16'

 

Тези са най-елегантни от 3те модела. ОЗ-ките са друга бира. Успех!

 

п.с. От гуми НЕ се пести !!!

 

Аз съм с такива дарвини и съм много доволен карах с CMS меки са и постоянно бяха кауни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дарвинките вече са на колата

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се заключва защото се изчерпа. Ако някой друг се чуди какви джанти да си купи, нека ми пише да я отключа и да си зададе въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...