Jump to content
pamo

Механичен шум при палене

Recommended Posts

Здравейте. Безпокои ме тракащ механичен звук при първите 3-4 оборота на мотора, когато е студен!! Загрял ли е, или ако го запаля повторно дори още замръзнал явлението не съществува! Имах съмнение за клапан на масления филтър, но вече три различни филтъра сменям при смяната на масло, като гледам да съм взискателен към това, което слагам, и гледам да не правя компромиси с такива важни неща.

 

Ако някой има конкретна идея да я сподели, ако разбира се желае. Благодаря.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какъв точно е тоя тракащ механичен звук?Преди време имаше описания на звук - много яки / не ми се търси /, ама може и да качиш звука и някой колега да ти каже що аджеба го има. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го оприличавам както се казва "на клапани", както нормално се чува студен мотор на Хонда, но поне 5 пъти по-силно първите няколко оборота... Идеята да кача звуков фаил и аз си я мислех, тъй като от доста време нищо живо няма идея за причината. Може и до това да стигна, нищо чудно. Благодаря за сега.

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега накарай някой да се качи и да запали колата когато е студена а ти отвори капака и слушай докато пали от къде се чува.... Мен си ми прилича точно на клапани, заради масло..... Един познат има АЛФА (не сравнявам марките просто случая....) като запали сутринта първите 1-2-3 секунди работи като дизел и утихват клапаните....

Редактирано от Sako

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го направя и това със сигурност, но .."заради масло"? Засега имам самочувствието, че съм избрал подходящото масло за колата си.. Правеше го и със 10W40 Castrol (сигурен внос оригинал) Прави го и сега със 5W50, което се отразява в пъти по-добре не само през зимния период, но и при високи натоварвания на мотора като цяло.Ефекта при Алфите и Фиатите съм го чувал лично, но не е обща причината твърдо, или поне само аз така мисля !!!

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма връзка с тропането при моторите на алфа, фиат, фолксваген и т.н. - там тропат празни хидравлични повдигачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...