Jump to content
a.aleksandrov

проблем с ламбда сондата

Recommended Posts

Скоро си взех хонда црв 2001 г. 148 к.с. с десен волан, но от днес ми светна жълта лампа на таблото, точно до тази за дългите светлини, мисля че е на ламбда сондата. Колата няма газова уредба, няма пропромяна в работата, всичко си работи нормално както преди. Моля за съвет какъв е проблема, тъй като това ми е първата хонда и не съм запознат от близо с тази марка. Ако трябва да се ходи в сервиз препоръайте някой в Плевен. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е "картинката" на лампата? Нещо като "гърне" с вълнообразни чертички отгоре?!?!?! Имаш два варианта - температурен датчик за прегрял катализатор, или ламбда сонда. В първия случай имаш монтирани една ламбда(преди кат-а) и темп.датчик(отзад в кат-а). Във втория имаш две ламбди(пред и зад кат-а).Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да махна клемите на акумулатора за около минута и след това се оправи. Възможно ли е да се получи това от лошо гориво? Иначе лампата светеше в жълт цвят и има нарисувано на нея нещо подобно на гърне с една чертичка над него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лошо гориво не знам, но по-скоро е от "лош" катализатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега. Имам проблем с ламбда сондата, ако може да ми дадеш сайт, нещо да си намея. Колата ми е хонда цр-в 2000 147коня, благодаря.

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък имам само една ламбда сонда преди кат.възможно ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, абсолютно е възможно и аз съм така.

Редактирано от ijp_cor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...