Jump to content
KoZzY

Проблем с АГУ на Хонда HR-V 1.6 V-tec

Recommended Posts

Добър ден , колеги нуждая се от вашата помощ. Монтирах си АГУ на моята хонда. Карах я около 6000 км безпроблемно . След това оборотите зеха да падат постоянно (През зимния сезон). Заведох я при майсторите, които ми мотираха Агу-то (Горубляне, София). Техният отговор беше , че релето на ниски обороти не работи на газ. Така че го изключили. След това това зе да поддържа 2000 оборота на свободен ход и като се смени скорост и стане под 2000 и натисна газта изобщо не дърпа. След 100 км им върнах колата да си я оправят нещо пак правиха пак настройваха ма колата не върви нормално. На бензин няма никакви проблеми . Водих я на други 3ма . Тестваха я на компютър и на бензин е ОК. На газ си прави каквото си иска. Мнението което чух е че инжекционен двигател не може да работи с АГУ. Трябва задължително да е газов инжекцион. Моля Ви за вашите съвети. Знам че монтажа на газова уретба е голяма простотия обаче какво да правя с тези цени на бензина. Btw на газ свети сервизната лампа .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай колата при един, който разбира / не 3-ма, 5-ма / да оправят настройките на АГУ и да сложат емулатор или там както се казваше на инжекторите и компютъра на колата да си мисли, че си работи на бензин.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай колата при един, който разбира / не 3-ма, 5-ма / да оправят настройките на АГУ и да сложат емулатор или там както се казваше на инжекторите и компютъра на колата да си мисли, че си работи на бензин.

Аз съм от София. Някой знае ли къде е дай-добия сервиз ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес оправихме една такава с проблеми като твойте :angry:.оборотите играят , няма вътък, а на бензин е добре.Моя човек си купи мембрани за изпарителя(ловато вакуумен).Като отворихме изпарителя, човека му стана лошо -черееен, сажди 1 пръст, как е работил нямам идея.Изчистихме го, той си смени мембраните.Запали после регулира газта и колата заспа на 900 оборота.Това е един от вариантите.

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че не може да се сложи обикновена газ на инжекцион, аз съм с такава, но не е същото като газовия инжекцион. Още повече ти си и с VTEC. Доста по-трудно е за реглаж. Създава повече ядове така да се каже :angry: Щом ти свети чека, може да не са ти сложили ламбда емулатор. Би трябвало да са ти сложили и ламбда емулатор. Най-добре смени газаджиите. Казваш, че си минал 6000 км., а сменил ли си въздушния филтър? Предполагам, че са ти казали, че се сменя на 5000 км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да от тая гледна точка колата се поддържа по часовник. Аз имам емулатор ( eдна черна пласмасова кутиика в двигателния отсеk) Може ли той нещо да се ебава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя изпарител го разглябяха и на нищо не преличаше вътре. Не съм сигурен дали мембраната е сменяна. След това това зе да прави мизерии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем смени ги бре човек :angry:, 20лв е комплекта, ако не се промени, поне ще знаеш, че не е от изпарителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май трябва да смена и газаджиите и мембраните на изпарителя ам ? Може ли и емулатора да прави мизерии също. Защо постоянно ме свети сервизната лампа? Като махна клемата на акумолатора и пак я сложа и изчиствам грещките и на бензин не свети като включа на газ и мигновенно светва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега твоя човек е Любо в СБА Младост. 0895687142

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Какво да ти кажа- смени газаджийте. :lol: Щом не могат да си настоят колата поне им напиши координатите да не се упари някой друг. Мога да ти препоръчам "София газ комерс" представители са на БРЦ и Ловато и са яко читави. Намират се при малкия театър зад канала. В нета им има координатите :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези са в Горублене след автопазара в един малък гараж

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мой приятел има проблеми с газовия инжекцион. И неговите моистори са някъде в Горубляне след авто пазара. Така че сменяй "Майсторчетата". При него прекъсва на 4000 оборота а на бензин няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, имам проблем с моята хонда HRV 1,6 с газов инжекцион, може ли да ми препоръчате майстор за настройка на газта. Колата я закупихме с монтирана газова уредба в Италия, но в момента който прехвърля на газ колата гасне и се дави, като светва чек лампата на таблото. Колата не може изобщо да се кара на газ, на бензин няма ниакъв проблем. Моля за съвет или насока към кого да се обърна.Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво пише като марка на инжекциона?Намираш коя фирма е и отиваш там :cool: Кофтито е да не е излязла от употреба. Така един комшия- Изпарителя му беше отишъл и му казали, че не могат да го поправят. Обаче после новия компа не го потдържа и трябва ново ГИ. :( Това му го казаха хора, на които имам доверие- БРЦ сервиз с доста квалифициран персонал. :cool:п.п. Все пак оровери и не губи надежда ;)

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво пише като марка на инжекциона?Намираш коя фирма е и отиваш там :cool: Кофтито е да не е излязла от употреба. Така един комшия- Изпарителя му беше отишъл и му казали, че не могат да го поправят. Обаче после новия компа не го потдържа и трябва ново ГИ. :( Това му го казаха хора, на които имам доверие- БРЦ сервиз с доста квалифициран персонал. :cool:п.п. Все пак оровери и не губи надежда ;)

Мерси, сега ще проверя марката на Газовата уредба и ще пиша тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво пише като марка на инжекциона?Намираш коя фирма е и отиваш там :cool: Кофтито е да не е излязла от употреба. Така един комшия- Изпарителя му беше отишъл и му казали, че не могат да го поправят. Обаче после новия компа не го потдържа и трябва ново ГИ. :( Това му го казаха хора, на които имам доверие- БРЦ сервиз с доста квалифициран персонал. :cool:п.п. Все пак оровери и не губи надежда ;)

Здравейте,Газовия инжекцион е AG навсякуде пише тази марка. В интернет открих, че май е холандска марка, но не намирам в БГ някой, които монтира подобни инжекциони. Моля за помощ, ако можете да ми кажете къде да го погледнат.Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...