Jump to content
plam81

Имам луфт във волана.

Recommended Posts

Колеги тъй като от скоро я карам колата днес забелязах , че има луфт във волана.Иначе няма потропвания като минавам по-неравност.От какво може да е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е здраво окачването- рейка :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е с "чупещ волан" провери дали е притисната ръчката докрай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е здраво окачването- рейка :worthy:

Утре се сменят двата маншона на рейката .Има ли за нея някакъв ремонтен комплект или болт с който може да се обере евентуално ,ако е там причината.Май се започва със сериозен р-т новата покупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже е с "чупещ волан" провери дали е притисната ръчката докрай.

Колега луфта е в посока на въртене и е около 10мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам същия проблем и се оказа...... рейката :worthy: Има болт за обиране на луфта,но никакъв ефект.Ще търся и аз някакъв вариант

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто информативно искам да питам. Страшно ли е това "рейката" ,че се усеща такъв песимизъм? колко пари струва ремонта примерно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най вероятно е от каренцето на кормилния прът:worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто информативно искам да питам. Страшно ли е това "рейката" ,че се усеща такъв песимизъм? колко пари струва ремонта примерно ?

Ми не много. Това е преобразувателя на въртенето на волана в завиване на колелата. :worthy: Карал съм кола с луфт- нема такъв ад.Решения много-2ра ръка, но само с монтаж:worthy: Рециклиране- в ТУ ги правят ако си я отнесеш/май имаха и сервиз... :worthy: /,В Радомир за 220кинта све един ги рециклира за 2 работни дни, но е баси и салтака и не го препоръчвам. Има още 3-4 фирми по София, но под 300 кинта няма. Има и още 2 варианта- ремонтен комплект/най добре от Хонда и майстор/ или чисто нова, но е около 1000 кинтас по спомен :worthy: Аз като ми се наложи, понеже си купих 2ра ръка на доверие една с луфт и после си купих пак една,но си дръннах на една пловдивска форумна морга и за 7 часа със се пътя бях с перфектен волан и доволен от срещата с един пич" Майна не ти казвам името, да няма реклама/ спаско52/. Та варианти много :worthy: Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...