Jump to content
pumata_dp

Как се размръзява Ръчната?

Recommended Posts

Колеки дайте съвет как да размразя ръчната че е замръзнала и задните колела адвам се въртят:lol:! днес пробвах с Печка духалка обаче не стана :?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=55261П.П При мен се получи с печка! Наи добре да е от тия старите калорифери с реотаните! Вкарваш я в гараж и слагаш печката да духа под колата! Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наи сигурният начин е със нови жила колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам това е наи добрия вариант с който няма да имаш никакви проблеми,но наи сигурния начин е като отвикнеш да я вдигаш ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам защо но моята като я оставя на 1-ва и като я бутна тръгва ;);) ? ако не опъра ръчната не спя спокойно ;) Колега кофри работа ;) отивай в мола от сутринта до вечерта на паркинга и ще омекне :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея стига да имахме МОЛ в ДупницаПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най добрият вариант е този които ти предложи колегата rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пръскаш с вряла вода ама после не я опъвай :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскаш...и после те "пръскат" в някои сервиз за смяна на изкривени дискове(барабани) 100 лв + 200 лв дискове и става 300 лева впръскване :rolleyes:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях впръскал течност против замръзване на ключалки с една спринцовка под самата обшивка на жилото и за сега нямам грижи- но не я дърпам през зимата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да ви попитам, не съм много наясно, но кое всъщност замръзва? Самите жила на ръчната или спирачният апарат? И още нещо, аз отзад съм с дискови спирачки, в този случай пак ли замръзва ръчната спирачка?Като прочетох темата и спрях да ползвам ръчна сега в студа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми замръзна самото жило.Когато обшивката е скъсана влиза влага и прах + неизползване на ръчната.Има вариянт и самите накладки да залепнат за диска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега пробвай дай 1 ва скорост потегли няколко метра ако можеш после задна скорост.Но пусни ръчната.В някой случай става.Изпитано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам а в други случаи (при барабани) просто самото "феродо" се отлепя от накладката и ваденето на барабана е много ама много интересно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, значи и при дискови спирачки се получава- жилото! Забравям за ръчната докато не станат плюсови температурите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дигай я, сваляй барабаните с помоща на чук, опъни си с клещите жилата да охлабят и повече не я дърпай докато не си смениш жилата с нови. ако са ти залепнали накладките за барабаните залей спокойно с вряла вода, ако ти се изкриви някой барабан или квото и да е ми се обади да се застрелям(заливаш ако не си карал колата и барабаните ти са студени).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се запали да работи през деня и се пусне парното, няма ли да се размрази след 10-15-20 мин., след като се затопли цялата кола ? :D Това в случай, че температурана на вуздуха не е отрицателна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще се стопли :D но жилата където влизат в барабаните надали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...