Jump to content
valhery

Въпрос за избор на Honda Accord Coupe

Recommended Posts

Здравейте,Имам желание да си купя количка и се спрях на ето тази Хонда.My linkНа вас как ви се струва офертата,виждате ли някакви проблеми и за какво трябва да внимавам за да не ме метнат много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е хубаво колега, но моя съвет е да търсиш екземпляр без газова уредба, този в Холандия е каран и сигурно не си знае километрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 към коментара на колегата BLEIN MONO Има теми за газта при хондите и проблемите с клапаните и тн. поразрови се из форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 1 към коментара на колегата BLEIN MONO Има теми за газта при хондите и проблемите с клапаните и тн. поразрови се из форума.

Газта не е чак толкова голям проблем . Има и колеги които карат по 30-40К км на газ , и казват че нямат проблеми. Пък и като е Хонда да не е с извънземен двигател, че да не може - или пък вредно да се кара на газ. Това прословуто : вкопаване на клапаните: май е само легенда- незнам. Както и да е , всеки си знае. За колата която питаш - според мен НЕ взимай кола с теглич / освен ако не ти необходим/ . Там никой не слага теглича за красота. Използва се по предназначение. Дори и на реални км да е , ако дърпа каравана например износването на съединителя и двигателя е х2 Редактирано от bleid 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е мита и е далече преди 1997г.

Редактирано от dobmarkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е преди фейслифта,което значи че е 94 или 95-та година макс.2.0 е доста спънат,по-добре си търси 2.2Има осезаема разлика в двата.Аз имам такъв 2.2,а мой приятел има 2.0.Също като колегите ще кажа , че е по-добре да си вземеш девствена кола и ти сам да си й първия дето ще я кара на ГАЗ.Кой знае колко е навъртяла на това гориво,а квото и да си говорим- по-калпаво е от бензина за който е измислена колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е преди фейслифта,което значи че е 94 или 95-та година макс.2.0 е доста спънат,по-добре си търси 2.2Има осезаема разлика в двата.Аз имам такъв 2.2,а мой приятел има 2.0.Също като колегите ще кажа , че е по-добре да си вземеш девствена кола и ти сам да си й първия дето ще я кара на ГАЗ.Кой знае колко е навъртяла на това гориво,а квото и да си говорим- по-калпаво е от бензина за който е измислена колата.

Мисля,че си прав,пуснах вина на декодера и ми дава,че е 94 година.1HGCD91400A003727Явно докато не станем нормална държава ще ни лъжат най-безкруполно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвай на VIN -декодера. Особено този на Хонда, е най сбъркания, неточен и оскъден от към информация. Моята също я дава 94` , а на детайлите по колата навсякъде пише 5` 97`

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела е хубав, но точно тази не... :unsure: Аз също карам 2.2, като колегата prelude. Купето и комбито нямат нищо общо с "англичанките"... Този теглич - на купе, виждал съм даже на Prelude... ;) и тая газ - не че после не можеш да си сложиш, но я вземи "чиста". Успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята точно няма как да е '94, щото е след фейслифт, проведен през 1996 :unsure: , освен ако не е сменявана цялата предница, разбира се.По темата: Джамбазите са се постарали доста, но..... километрите едва ли са реални, а АГУ-то няма начин да е оригинално (заводско). Не че това са причини да се откажеш от покупка, но със сигурност са сигнална лампичка и не те съветвам дори да оставяш капаро преди да я разгледат в някой сервиз (независим или твой доверен, но не и на джамбазина). Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е хубаво колега, но моя съвет е да търсиш екземпляр без газова уредба, този в Холандия е каран и сигурно не си знае километрите.

 

на 145 000 km е, как да не си знае километрите? Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xatamoto, извинявай, ама е точно обратно - тази е преди фейса, а после мигачите стават жълти (колкото и да е странно) и решетката е с лайсна... Сигурно има и други дреболии. Мен лично "старата" муцуна повече ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се извинявам. Имах предвид колата на колегата bleid 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвай на VIN -декодера. Особено този на Хонда, е най сбъркания, неточен и оскъден от към информация. Моята също я дава 94` , а на детайлите по колата навсякъде пише 5` 97`

Къде мога да видя датата на производство на удобно място ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо е изблизан двигателя.... Що ли ги мият двигателите? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвай на VIN -декодера. Особено този на Хонда, е най сбъркания, неточен и оскъден от към информация. Моята също я дава 94` , а на детайлите по колата навсякъде пише 5` 97`

Къде мога да видя датата на производство на удобно място ?
Не знам за такова,по стъклата можеш да се ориентираш или по коланите.Долу на коланите трябва да има зашит етикет с година на производството им.Иначе Акордеона от линка ти е 94 или 95 защото е преди фейслифта-гаранция.96 и 97 са след фейслифта.Имат разлика в предните брони,като отвор за въздух,мигачите съответно като цвят и форма,решетката между фаровете май,задните стопове на по-новата са двойни,като една част от тях е на капака отвътре.Предполагам че и задните брони са различни не само откъм Lip.На старата Lip-ът е симетричен и изрязан в средната част.На по-новите модели са с цял Lip,като е отрязано само парче за тръби на гърнето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата кола 94г. 2.0 IES. Тази гледам е ILS - май трябва да е по луксозното изпълнение ако бъркам нека колегите да ме поправят. Като не брой това, че я закачих около 100 пъти къде ли не колата е железна.Взех я без газ преди 4 год. на 240к. километри и грам не се оплаквам.Аз съм твърд противник на газта и личното мен това би ме спряло да я взема (ако всичко друго и е наред разбира се)!Не карам толкова много за да имам далавера от газта. Зимата 13/100км лятото 10/100км. в София на задръстванията.Извън града лятото ~140-160км/h 7/100км.За разходи около ремонти за 4 години ~400лева без консумативите.За мен това е адски здрава и комфортна кола. За това което казват колегите, че 2.2 двигателя бил пъргав сигурно е така ама не съм карал и не мога да кажа. За този двигател знам, че като тръгнеш да изпреварваш не трябва да слезнеш да буташ ако ме разбираш :lol: Това е от мен като собственик на такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи, към колегата, който си търси кола... Получаваш много за малко пари... Много измислена кола, не е изобщо ниска - "я закачих около 100 пъти ", качеството на изработка е безупречно. Просто не знам защо си се насочил точно към тази, но си намери читав екземпляр и ще те радва дълго... Много колеги са против газта - аз съм карал... не ги помня вече, 8-9 коли на газ... Лично мои. С това нямаш проблем, вярвай ми. Но не карана бог знае колко, ти си я сложи. Ако искаш, де... :wacko: Една от последните истински Хонди. Успех, вземи един тенекеджия и един по двигатели и атакувай...!

Редактирано от hphphp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имал сам две такива само че 2.2 страхотна кола,бес оплаквания съм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...