Jump to content
R-Racing

YCP или NIPPON

Recommended Posts

Колеги какво ще кажете за тези 2 марки бутала ?! кои според вас са по надежни и по добри като качество ?! и кои бихте избрали вие и защо ? :)става дума за витара турбо - D16 мотор

Редактирано от R-Racing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YCP-то ги водят, че са с тефлоново покритие, а Nippon - без...Разрови се из google и ще намериш доста информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни едните ни другите имат такова покритие,за да има тефлон трябва да са тъмни :) YCP са по добри навсякъде ги водят така/по форумите като отзиви/ Лично аз карах с такива на много голям надув и се представяха много добре,но кофтито е че имат мн сериозно разширение и трябв ада се преценят хлабините спрямо сетъпа и надува на който ще се кара /не се базикам това е много важно за тез бутала,сметне ли се всичко както и добър мапър едвали ще имаш грижи с колата ,стига да не се прекалява с надува/ И двете фирми предлагат термично обработване,но сякаш на YCP са по здрави и по удачни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YCP - предлагат и бутала с тефлоново покритие на контактуращата с цилиндровата втулка повърхнина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата вида имат тефлоново покритие ....Не знам защо колегите се бъркат,може би новите вече нямат , но преди имаха 100%!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и нещо купувах YCP и мога да ви кажа, че нямат тефлоново покритие. Не съм запознат в детайли но според мен не са и имали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е през мене са минали и от двата вида по няколко броя , не знам на кое викате тефлоно покритие но - престилките бяха чернички Zzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в парите им не толкова голяма +- 20тина лева ... но гледам че YCP ги правят в TAIWAN това трябва ли да ме притеснява ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YCP имат тефлон но отстрани както казаха колегите,лично за мен е по вайно да има отгоре ,но аз какво ли разбирам ZzzДругото което е на ръка те са с доста ниска степен около 7,5:1 за големи налягания .През мен са минали около 10тина комплекта ,от които само едни бяха NIPPON и повече небих и взел от тях ! От тефлоновите YCP пак само един комплект и освен раликата на сгъстяване само тъмните поли на буталото се отличаваха от другите на YCP.Лично аз ги препоръчвам за коли до окоо 1.0 до 1,4 макс налягане ,от там нагоре не си заслужава ще ги направите но с нашите бензини няма да издържат много ако ви се кара на 2 бара например. ПП: Някой има ли идея за някво уредче което да мери на място октана и да не е много скъпо,че ще ми трябва да меря катоправя смески .Ако някой има идея нека ми пише едно лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продавам YCP и NIPPON. И двете са с тефлоново покритие на полите, което е важно в случая."Витарите" както всички ги наричат са предпочитани и отзивите са много добри.Но ако ще се прави нещо наистина сериозно, май най-добрия вариант си остават качествените стоки като, Wiseco, CP, JE, SUPERTECH, Wossner и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wossner далеч не са качествени бутала Zzz

Редактирано от PARADOX_sf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се съгласил толкова лесно с твоето твърдение.Да не спамим в темата на пича, ако искаш може да отворим нова Zzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Срещнах съвсем случайно тази тема и искам да пипитам за едни бутала и аз. Трябват ми за моя проект който замислям. А той представлява: д15б2(биели, колянов вал, блок)+MPFI+VTEC(д16з6 глава)+Бутала п29. Въпроса ми е дали да взема NPR или YCP ето няколко линка:1. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NIPPON-RACING-P29-D16-Pistons-Honda-Civic-D16A6-SI-EK-/160535467426?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2560a8d5a22. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/YCP-P29-Pistons-Honda-Civic-Si-CRX-ZC-75-5mm-D16-ZC-/170582948043?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27b78938cbБлагодаря предварително. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги за отделено време ..

 

 

добре дошъл на купона :)

 

 

виж тези

 

D14A1

 

Публикувано изображение

Редактирано от R-Racing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих се съгласил толкова лесно с твоето твърдение.Да не спамим в темата на пича, ако искаш може да отворим нова :)

Имам един познат, който е сглобил десетки мотори и ми показа поредния пример с вьоснер. Също така не е имал случай да сглабя мотор с Вьоснер и да не се окаже след поставяне на буталата, че са с различа височна на челото. Явно е някаква нова мода всеки цилиндър да е с разлина степен... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо просто не си купиш хондови ? по-качествени ще са от на тези марки имитациите и по-евтини безсмислено е да купуваш такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото цената е 3-на... А и нали доста хора хвалят YCP.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...