Jump to content
Svilengrad

Насочете ме към по - добър СИВИК хеч 5 ген

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам кой двигател от 5 ген е най - добър за вас. Един приятел, който разбира от хонди ми каза да не се занимавам със D15Z1 икономичния втек, насочи ме към D15b2. По принцип гледам да е по икономичен отколкото мощен, но все пак да не е от тези по 75 коня!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде де, никой ли неще да сподели:worthy: А D15b2 има ли хеч, защото само седани ми се виждат в гугъл:worthy:

Редактирано от Svilengrad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето д15б2 е най-масовият и безпроблемен двигател, що се отнася до поддръжка. Има един характерен проблем наречен д15б-зле, за който можеш да прочетеш в доста теми. Всъщност за всички двигатели на 5-та можеш да прочетеш в доста теми. Моноинжекциона на д15-ката също го прави примамлив за евтино газифициране. Удобен е също и за тунинг. С "малко" пари ще получиш осезаема разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са общо взето моторите за 5-та (без седан и купе), като има и още няколко мотора вграждани в хеч за японския пазар, но са по-рядко или изобщо не са срещани тук.D13B2 - 75hpD15B2 - 90hpD15Z1 - 90hpD16Z6 - 125hpB16A2 - 160hpПоследния за най-добър фактор удоволствие от шофиране, а третия е печелил състезание по най-нисък разход (малко под 5л/100км) Чудесен баланс между икономия на бензин и усещане за вървене - предпоследният. За да "живнат" най голям ресурс 1-ви и 3-ти, за сериозен тунинг - всички :worthy:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудна задача какъв точно да избера, като гледам този D16Z6 е добър, щом колегата казва, че е икономичен и има добро усещане за вървене, но едва ли лесно ще намеря точно такъв:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй и по-ниския данък за мотор под 100 к.с. :ph34r: Ако ще ти е първа кола д15-ката е екстра според мен :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,относно д15з1 е също добра кола аз карам от 1 година Д15 З1 Vtec-E и съм много доволен и като разхот на гориво и като вървене.А спрямо мойта когато натисна педала до дупка усещтането е уникално и несе чуди какво да направи:) Това е от мен дано съм помогнал при избора !п.с. вземиси каквото ти е на сърце колега стига да можеш да си я подаржаш! успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяй и по-ниския данък за мотор под 100 к.с. :) Ако ще ти е първа кола д15-ката е екстра според мен ;)

Да, първа кола ще ми е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз плаштам 23 лв. данък доволен съм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега щом ти е първа колица взимай си една д15ка (д15б2)слагаш и обикновенно газово и караш като ти омръзне сменяш мотора и си решаваш проблема а колкото до д15б2 аз имах такъв двигател(бившият ми ) който е мн пъргав при градски условия и икономичен градско 8-9и извън градско 5 със скорост 100-120кма колкото до д15з1 също е мн читъв мотор и мн икономичен но е пълен инжекцион и е доста по скъпо газовотонооооооооима и нещо друго не искам да те вкарвам вав филма обаче ако вземеш Д15З1 и и смениш скоростната кутия с на д16з6 е тогава вече ще си мн мн мн доволензащото д15з1 имат мн д1лги скорости а з6 са доста по къси и ще ги цеди диста по бързо успех с покупката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Daddy си продава D16-ката хеч:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=54089&st=0&p=1057162632&fromsearch=1entry1057162632

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам в момента 1.5Икономичен е нисък данък за в града е добреизвън граа бива, но рядко ми се налага извънграско а карамКато минус мога да отбележа следното:1. преди 2 хиляди оборота е муден и не върви на 1, 2 и 3та2. като е в ниски (преди (2500 оборота ) и го настъпя се чуди и не поема веднага обаче мине ли 3 хилки се развърта доста добре :huh: може проблема да ми е от моноинжекциона (доста често срещан "проблем" ао може така да се нарече) И на всички 5 ти генерации колектора е чугунен и се измята с времето и почва да диша, тоест издиша и парното като работи вкарва миризма на масло)Като цяло е добре има възможности за swap с втек глава и електроника и съответно покачване на моюността :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маймуната, колко ти гори твоята хубавица ? Под 10 е добре!!!

Редактирано от Svilengrad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маймуната, колко ти гори твоята хубавица ? Под 10 е добре:)

Под 10 би трябвало да е.. 7 ~ 8(9)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега д15б2 за пуржа кола 6те ти е супер!Взимай и не се чуди ;))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маймуната, колко ти гори твоята хубавица ? Под 10 е добре:hondarulez:

Еми след реглажа на клапани (бяха пренатегнати)и нови свещи (обикновени), само градско на студено, на къси разстояния (почти изцяло) 8.6 литра на 100Абе заредих 10 литра когато стрелката и червеното се бяха изравнили и минах 115 километра ;) пак до същото положение на стрелкатаПП: това е на бабешко каране (през тези 115 км не съм я настъпвал и "мъчил" сменям до 3000 оборота :blink: Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d16z6/7-от 8 до 10 зависи как настъпваш,много добър двигател за мен наи-добрия от d15b2/7 d15z1/3 и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...