Jump to content
flerfler

Помагаите колеги на един новак с Хонда

Recommended Posts

Имам Акорд 1999г автомат (англичанка)понеже досега съм карал само италиански коли-всякакви видове Ланчии при тях при проблем на таблото конкретизира точно проблема а при Хондата днес ми светна една жълто-оранжева лампичка при ринга под оборотомера на която е нарисуван символ който немога да определя може би нещо като помпа ,помагаите какво значи да не би нещо с автомата или някаква обща грешка по принцип промяна във вървенето не съм усетил.Има ли въобще нещо което излиза на таблото при ниско ниво на маслото в автомата и моля които е с такъв автомобил да подскаже как да замеря нивото на маслото при студена или топла кола при работещ или не автомобил?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми това е "чека" за грешка. Отиваш да ти я прочетът на диагностиката. После си оправяш проблема и накрая махаш за 10тина мин клемата на акомулатора да я изчисти. Ако сервиза има частта могат и све на куп да ти направят :DЧека се самопроверява при стартиране и ако има нещо после светка.Хондата няма 1 кило индикаций, щото не и трябват :D п.п.Добре дошъл в клуба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомата си има щека за маслото и така се проверява. Това което ти е светнало се казва чек лампа и щом свети явно има някакъв проблем и като ги знам тия акорди какви са най-вероятно е ламбда сонда. Но може и от друго да е. Иди при някой, който разбира от хонди да погледне каква грешка дава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си мисли, че щом колата си върви нормално, значи проблема не е голям! имай предвид, че хонда сама си трие грешките, но щом ти светва от врема на време чека значи е нещо по така! ламбдата ти е най-вероятно! колко ти гори колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A Ти jamalito какво продаваш?Спри да спамиш подяволите... :blink::(:P Колега,ходи да я прочетът коя е грешката и после пиши ...98% от нас знаят магазини за чаркове тънкач и такива работи и може и да се оправи лесно колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите днес я зачистиха грешката всичко е окей майстора каза че било от ГИ-въпреки че сложих най-доброто на пазара BRC пак ми отчита грешка ще ходя до газаджиите тези дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите днес я зачистиха грешката всичко е окей майстора каза че било от ГИ-въпреки че сложих най-доброто на пазара BRC пак ми отчита грешка ще ходя до газаджиите тези дни.

Дааа , моят ГИ е слаган още при дилъра в Холандия , и пак от време на време ми светва чека / на 5-6000 км / ,но си гасне само при изключване включване от контакт .Умни коли са си Хондите ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...