Jump to content
pikaso906

Моторни масла подходящи за honda prelude

Recommended Posts

Здравеите колеги вчера се регистрирах и се извинявам,ако тази тема е вече разисквана.Онзи ден си купих хонда прелиуд 2.0i,130hp,1992 и искам да питам какво масло е подходящо за нея и,ако сменя марката на маслото при следващата смяна ще навреди ли на двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , може ли всеки който си купи кола да пуска тема :С какво масло ...... кое е най доброто и т.нИ накрая автора е объркан защото се почва-- Аз карам с .....10W40 и съм мн.доволен . Друг карал с ----... некво ама оригинално, що`т го бил взел от официалният предсавител . И така 5 стр. може и 10 По темата: Препоръчителното маслото за твоята кола трябва да отговаря на специфик. - API/ACEA:SG/A2-96 . категория API SG:категорията е утвърдена през 1988 г. Издаването на нови лицензи за тази категория е прекратено през 1995 г. Маслата са предназначени за двигатели след 1993 г. работещи с безоловен бензин. Покриват изискванията за масла на дизелови двигатели по категории API CC и API CD. Имат по висока термична и противоокислителна стабилност, подобрени противоизносни свойства, намалена склоннос към образуване на отложения.А2-96 -- Повечето от форсираните двигатели с нормален интервал за смяна на маслото. Не се препоръчват за силно форсирани двигатели.маслата API SG заменят маслата от следните категории API SF, SE, API SF/CC и API SE/CC.Така че дори и да сложиш по висок клас масло , например-API SH или API SJ няма да и навредиш . Марката можеш и сам да си я избереш. За нашият климат 10w40 е ОК. Ако толкова държиш на качествено масло , давай http://regal3-bg.com/index.php?page=details&prod=60&cat=2&group=1стига двигателя ти да е ОК, нама да сгрешиш

Редактирано от bleid 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги вчера се регистрирах и се извинявам,ако тази тема е вече разисквана.Онзи ден си купих хонда прелиуд 2.0i,130hp,1992 и искам да питам какво масло е подходящо за нея и,ако сменя марката на маслото при следващата смяна ще навреди ли на двигателя?

Здравей, честито за продобивката ти, само да те радва :lol: На моята хонда на капачката на маслото си пише с какво да я карам. Званях да питам в представителството на хонда за моето масло (5w20), но те предлагат 5w40. Казаха ми от там, че било подходящо за нашия климат.Ако не греша ценаната му там е 27лв/1л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w20 е препоръчително при едно условие: Ако живееш в Канада или Норвегия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да слагаш Кастрол или Лики Моли! Това е от личен опит ;) Ако трябва да навлизам в детайли, то недей да сипваш от тези масла , ако са купени от България. То като цяло тук не съм чул за хубаво масло ама какво ти пука :) карай с каквото ти падне :lol: (joke) Виж някой сайт от Германия или Англия ... не излиза по-скъпо , дори в някои случаи излиза по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам с Репсол 5W40 и ти препоръчвам да го пробваш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w20 е препоръчително при едно условие: Ако живееш в Канада или Норвегия.

Така ми пише по книжка, с такова карам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съветите :);):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви са ви впечатленията от моторни масла Shel Helix? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви са ви впечатленията от моторни масла Shel Helix? :blink:

Същите като за SANG , NEO , PanOasonic и други толкова известни Световни производители.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз мисля да направя 5000км.с 10в40 и плосле да мина на 5в40 или 10в60 мисля че и давата вариана са добри.Иначе са марка масло 'МОБИЛ'

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано: Вчера, 23:05 public/style_images/redpro/snapback.pngpikaso906, on 13 януари 2011 - 17:37, said: А какви са ви впечатленията от моторни масла Shel Helix? :censored:Същите като за SANG , NEO , PanOasonic и други толкова известни Световни производители.Аз не ги знам добри ли са те.Въпроса ми е дали моторното им масло е добро колкото горивата им и дали ще е добре да сипя такова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...