Jump to content
valeto

honda civic 1.5 vtec разход

Recommended Posts

Колега k_u_d_o_s:

Пак казвам, че според мен при 110км/ч извън магистралата и 140км/ч на магистралата мисля, че разход от 7.2л/100км е екстра.

 

Това, че Акорда при същите условия ти харчи с 14% повече не е малко и също е нормално, тъй като при скорости 90-100км/ч и нагоре голямо влияние оказва аеродинамиката и челното съпротивление на автомобила и ако погледнеш каталожни данни на малки и големи автомобили съответно с маломощни и мощни двигатели ще забележиш, че разхода им извънградско е почти 1:1

 

Разликата е много по-изявена (голяма) в градски условия - сравни там Акорда и Сивика и тогава пак ще смятаме ;)

 

Както и да е - живи и здрави да сме всички, на кой колкото му харчи - толкова :lol:

 

 

Колега Slade:

Колегите дето търчат по магистралите със 160 с 3-ма човека и са с разход 5/100 зареждат или керосин или малко така... виж ми окото... (без да се обиждат).

Моля цитирай конкретно кой е казал, че със 160км/ч и 3-ма човека има разход 5/100 ???

 

Нека да не изопъчаваме нещата толкова елементарно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаде в началото на темата го бях написал сега и да уточня, Пловдив>Приморско 4човека в колата с общо тегло около 250кг+пълен багажник с багажерии чак кората махнах и не поплзвах огледалото за задно виждане, скорост от 70 до 200км/ч, средна 120-130км/ч РАЗХОД 5,8л/100км. За каква газ говорим няма смисал.

 

П.П. философията ми е следната ако един автомобил трябва да е на газ то от завода щеше да излезе така.

Редактирано от Balinkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата Honda user:

 

Градско:

 

Акорд - средно 12,5л/100км

Сивик - средно 9,5л/100км

 

Ето и за горното ми изказване:

Някаде в началото на темата го бях написал сега и да уточня, Пловдив>Приморско 4човека в колата с общо тегло около 250кг+пълен багажник с багажерии чак кората махнах и не поплзвах огледалото за задно виждане, скорост от 70 до 200км/ч, средна 120-130км/ч РАЗХОД 5,8л/100км. За каква газ говорим няма смисал.

 

П.П. философията ми е следната ако един автомобил трябва да е на газ то от завода щеше да излезе така.

 

Средна скорост 130км/ч значи (за конкретния пример) Пловдив-Приморско 320км - по малко от 2ч30мин. Или иначе казано да караш на магистралата с 200 найстина за да може да компенсираш градовете и селата през които намаляваш + хората които застичаш и изпреварваш.

 

Balinkata - Просто RESPECT на теб и на возилото ти !

Редактирано от k_u_d_o_s

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно инфо от моя D15Z6:- Вн-Сф с 2ма човека и средна скорост 100км/ч(засичам си с GPSa всеки преход) - 6,7л/100км- Сф само градско около 200км - 8,5л/100км- Сф-Вн с 3ма човека и средна скорост около 90км/ч (лошо време и много трафик с много изпреварвания) - 7,2л/100Извода е че тоя икономик явно не е за мен и не мога да го карам както трябва....ама разход 7,2 не ме устройва с тоя сивик. Ще си карам Акорда - дотук с тестовете :)

София-Варна, 450 км.,със средна скорост 100 км./ч.си е прибиране или отиване за 4,5 часа.Това за мен си е бая газене и няма как да ти даде около 5-5,5л./100,просто си извън еконо режима.Всичко което съм написал за разхода е със светеща зелена лампа през 90% от карането. Редактирано от kvd74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата KUDOS

 

Останах потресен човек не го очаквах да падне толкова с един резервоар 45л. отидох върнах се ,че и остана :)

Очаквах разход към 6л при положение ,че градско гори 7,5-8л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Варна, 450 км.,със средна скорост 100 км./ч.си е прибиране или отиване за 4,5 часа.Това за мен си е бая газене и няма как да ти даде около 5-5,5л./100,просто си извън еконо режима.Всичко което съм написал за разхода е със светеща зелена лампа през 90% от карането.

Ако при моето каране - Вн-Сф за 4,5 часа е 6,5л/100км съм склонен ако падне чувствително скоростта да падне на 5,5. Еконо режима се стараех да го използвам извън магистралата - т.е. както съм написал 100-110(зависи от наклона, т.е. оборотите) Магистралата обаче е изцяло извън този режим да.Явно аз съм виновен и с този начин на каране няма как да ми е икономична. Някой път ако имам нерви ще я пробвам на по-близки дестинации с по-бавно каране дали ще я сваля под 6 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а мен ме интересува на 5-та предавка коя е най-икономичната скорост или е почти еднакво от 1500 до 3000 оборота в 'econo' режима

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Slade:

Колегите дето търчат по магистралите със 160 с 3-ма човека и са с разход 5/100 зареждат или керосин или малко така... виж ми окото... (без да се обиждат).

Моля цитирай конкретно кой е казал, че със 160км/ч и 3-ма човека има разход 5/100 ???

 

Нека да не изопъчаваме нещата толкова елементарно!

 

Не изопачавам, даже съм занижил постиженията на колегите! Ако погледнеш мнението под твоето ще видиш разход от 5,8/100 с 4 човека+багаж и скорости до 200. Нищо не изопачавам аз...

 

 

P.S. Пътувал от София до В. Търново с 4-ма човека и пълен багажник куфари, като на магистралата мъчих Сивика със 160-170 (а защо не мога да се сетя) и разходът ми беше над 7/100. Та тоя разход в тоя конкретен случай е доста реален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен с пълен багажник,5 човека и 1 куче ми даде разход 4/100 км. при скорост 220 км/ч...Колеги даваите малко по-реални резултати,то е ясно че хондите "не горят" ама чак пък толкова...сигурно и ресто връща някой път?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата много ми харесва именно защото е доста спорна, а в спора се ражда истината. Дано само успеем да запазим добрия тон (както до сега), за да не бъде заключена ;)

 

Аз лично имам молба към един колега тук:

 

Моля колегата "Slade" за пореден път - нека цитира точни цифри, а да не извърта нещата както той си иска.

 

Обосновавам се:

 

1-ви случай:

 

fly-boy казва: ...Д15З8 мотора извън градско при скорост 120-130 дава 5.4/100 км. а при 90-100 5/100 км...

 

Slade променя: Малко ми е трудно да повярвам на тоя разход 5/100 при 120-130. Карал съм с тая скорост по магистралата и под 6/100 не може да слезне.

 

Slade доизяснява: Явно или съм с прецакана ламбда сонда или кракът ми е много тежък, но аз по-малко от 5,8/100 на магистрала не съм постигал

 

Извод: Защо са нужни всички тези приказки и къде е спора (недоразумението)?

Какво излиза накрая, че fly-boy при 120-130км/ч гори 5.4л/100км, а Slade 5.8л/100км, но все пак не е съгласен с разхода на fly-boy ???

 

2-ри случай:

 

manch казва: Напълних си аз резервоара в Бобошево (Лукойл) до "ръбче". На излизане от Пловдив на Лукойл бях минал точно 198км по километраж...напалних до "ръбче" хвана 7.98 литра бензин. Това е разход с скоророст не повече от 90км/ч, извънградко - 90% от пътя както се вижда.

 

Slade променя:Как се катерят баирите на проходите с разход 4/100 и скорост 120-130км/ч? Хората ще почват да си хвърлят дизелите на боклука и ще купуват D15Z- Хонди...

 

Извод: manch е казал 90км/ч, което изобщо не са изопъчените 120-130км/ч :lol:

 

3-ти случай:

 

Slade си измисля по-долу без никъде никой да го е казал до момента: Колегите дето търчат по магистралите със 160 с 3-ма човека и са с разход 5/100 зареждат или керосин или малко така... виж ми окото... (без да се обиждат).

 

4-ти случай:

 

Аз Honda user помолих Slade: Моля цитирай конкретно...Нека да не изопъчаваме нещата толкова елементарно!

 

Отговорът на slade: Не изопачавам, даже съм занижил постиженията на колегите!

 

Ако погледнеш мнението под твоето ще видиш разход от 5,8/100 с 4 човека+багаж и скорости до 200. Нищо не изопачавам аз...

 

 

Колега Slade - това мнение (под моето) не е оправдание, защото ако погледнеш ще видиш, че е написано след твойте думи и няма как да си визирал него!

 

 

Финални думи: Нямам нищо против Slade, просто отново го моля да изнася точни и верни данни, а не съчинения разсъждения и да не спори, че на някой колата не може да харчи 5.4л/100км, само щото неговата харчила 5.8л/100км при същите условия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се ядосвай в България е пълно с разбирачи ;) затова и сме толкова назад от всички :lol: Не се опитвам да убеждавам никои просто изтъквам факти :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на мен не ми се налучкват цифри затова предлагам на вашето внимание моят разход....Click ME !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен анализ ми е направил колегата Honda user. Мислех да не отговярям, но все пак да уважа труда му:Признавам си, не съм се стремил да цитирам с точност цифрите на колегите, но иронията ми беше насочена към няколко от постовете, на хора като теб, с постижения от сорта на:

.......Ето и последно засичане от мен:120км извънградско + 40км натоварено Софийско градско + още 40км градско = 200км с 25лв (10.64литра) = 5.3л/100км :blink:Преди това имам 80км извънградско + 53км ненатоварено градско, но по малки и тясни улици с разход 4.8л/100кмТова прави общо:333км (200км извън и 133км градско) с разход 5.0-5.1л/100км :rolleyes:

Сори колега, но в студените сезони за 40км "натоварено софийско градско" Honda с D15Z8 изгаря някъде 3,8-4л бензин А95... а като сложим още 40км градско и 120км извънградско и колегите със скъпите дизели почват да псуват и да завиждат..В следващия ти отчет вече има и смесен разход 4,8/100. Мисля, че Хонда веднага трябва да изгорят всички проекти за хибридни автомобили и да се върнат към производство на D15Z8. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слейди, като казваш "в студените сезони за 40км "натоварено софийско градско" Honda с D15Z8 изгаря някъде 3,8-4л бензин А95",там някъде преди Honda трябва да прибавиш "мойта". D15Z8 най добрия мотор мощност/разход. За мен е вълшебен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Slade няма смисъл човек да обясняваш каквото и да било 4,8 си е 4,8 :D все пак по тясни улици :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам D15Z3. Преди 2 дена ми мигна за първи път сензора за бензина (като казвам първи път, имам впредвид след като напълних половин резервоар Публикувано изображение ) след него съм карал още 53 километра и все още не ми свети статично ! Не съм сигурен колко бензин има на червената стрелка, но не вярвам да е повече от 5-6 литра. Аз я карам само градско, така че си прави извода. Имам да я карам поне още 40 км, според мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да споделищ твойта с колко бензин (и какъв) ще ги превземе в студа тия "40км натоварено софийско градско"?

Слейди, като казваш "в студените сезони за 40км "натоварено софийско градско" Honda с D15Z8 изгаря някъде 3,8-4л бензин А95",там някъде преди Honda трябва да прибавиш "мойта". D15Z8 най добрия мотор мощност/разход. За мен е вълшебен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да споделиш твойта с колко бензин (и какъв) ще ги превземе в студа тия "40км натоварено софийско градско"?

Слейди, като казваш "в студените сезони за 40км "натоварено софийско градско" Honda с D15Z8 изгаря някъде 3,8-4л бензин А95",там някъде преди Honda трябва да прибавиш "мойта". D15Z8 най добрия мотор мощност/разход. За мен е вълшебен.

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slade и имаш доблест да продължаваш да пишеш в тази тема, след всичко което изопъчи ? :)

 

По-горе уж ме цитираш, а отново лепваш нещо измислено от теб, което да води до негативни резултати, за да си по-убедителен:

 

Сори колега, но в студените сезони за 40км "натоварено софийско градско"...

Какви студени сезони измисли сега?

Ето какво е било времето в деня, в който съм пуснал поста си:

 

ВРЕМЕТО - 04.04.2011

 

Доста студено е било за сезона - над 20 градуса беше :(

 

 

Само ще ти доизясня, че тези 40км градско ги направих почти на веднъж - имах само 2 спирания за по 10мин при над 20 градуса околна температура (мотора е бил постоянно топъл). Също ще ти обърна внимание, че за мен НАТОВАРЕНО СОФИЙСКО ГРАДСКО значи - градско в делничен ден, по улици и булеварди. За НЕ НАТОВАРЕНО считам - през нощта, по околовръстното.

 

И за финал ето ти думите на 9 човека писали в тази тема:

 

1) s0bieski: Аз имам същия двигател и ми гори средно около 6-7 в града...

2) dimo: в град Варна с леко каране ми прави 7 разход

3) fly-boy: D15Z8 мотор извън градско ми гори...градско в София 7/100 км

4) kvd74: Потвърждава написаното от fly-boy

5) CivicGoneMad: На брат ми англичанката гори 7/100 градско

6) 2pac: Лято <<< бензин <<< градско <<< 7 до 8/100

7) Balinkata: И аз карам Д15З6...лятото 7,5 - 8

8) dan 777: карам д15з3 градцко...лятото пада под 8

9) Honda user: подкрепям по-горните

 

Като се усредни разхода от тези мнения, се получава около 7.1л/100км ГРАДСКО :)

 

Дано сега не кажеш, че всички по-горе лъжат, а ти си правия.

Редактирано от Honda user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти има-няма 2 часа го писа това мнение :(

 

С две думи (и с достатъчно доблест :) ) ще напиша, че D15Z8 двигателя не може да даде разход 7.0/100 в "натовареното софийско градско" по простата причина, че там никога не влиза в econo режим. Капиш?

 

Лятото, самия аз съм писал, че разходът пада, но тогава градското НЕ е натоварено. И под "студен сезон" нямам предвид само температурата, а и трафика, който през лятото е сигурно 60% по-малко!

 

P.S. Градското в Г.Оряховица, Перник, Дупница и някои други градове не би трябвало да се сравнява с градското в София, Варна и дори Пловдив.

 

P.S.2 В никакъв случай не бих нарекъл хората цитирани от теб лъжци, с изключение на номер 9), който уж ги подкрепя, но пък безпрецедентно ги е сразил със смесен разход от 4,8/100, който надали някой от тях може да постигне...

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега без да се обиждаш, но това че ти неможеш градско в София да я вкараш в икономичен режим незначи че никои неможе ;) Аз също обичам да настъпвам но последните няколко месеца я давам доста кротко и затова разхода е нисък ;) И аз съм карал на магистралата с 180 км. но тогава разхода скача на 10/11 литра :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните няколко месеца казваш. И разходът ти беше 7/100 януари и февруари в София? Явно става въпрос за някаква доста незаселена част на София, защото ми се иска да се срещнем догодина януари или февруари и ще те прекарам по моя ежедневен маршрут (Манастирски ливади - Надежда) в 9ч сутринта. Трасето е около 12км и се взема за 50мин по това време на годината. Ще засечем колко пъти ще ти светне зелената лампа и за колко време. Може даже да вземем инфоборд назаем от някой колега и след това ще публикуваме резултатите тук. Ако успееш да слезнеш убедително под 10/100 отиваме да те черпя бира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като започна да спориш с половината хора тук, а и се хвана за думите ми за засечения разход от 4.8л/100км, също така ме нарече лъжец (съветвам те да внимаваш за напред), предлагаш експерименти и т.н, нека направим следното:

 

Предлагам ти най-официално да заложим по 1000лв и в присъствието на още 1-2-3 колеги да направим експеримента, ТОЧНО КАКТО СЪМ ГО ОПИСАЛ, а именно:

 

Само да уточня, че си бях поставил за цел да видя колко най-малко може да изгори тази кола (D15Z8). Карал съм възможно най-икономично

Със 6.36 литра минах 133км (80км извънградско - с 80-90-100км/ч и 53км градско-сравнително не натоварено, но по малки тясни и къси улици).

 

Резултата е: 4.8л/100км

 

Засичах от светване до светване на лампата на бензина когато съм по равен участък. Дори и с 1л да съм сбъркал пак е супер малко!

Значи изчакваме да ми светне лампата на равен участък, зареждаме в колата 6.36 литра гориво и тръгвам по отсечката Дупница-Благоевград-Дупница с 80-90км/ч -> изминавам 80км път (ще караш след мен). След това завъртам още 53км градско (вътре в Дупница, без да напускам очертанията на града), където съм казал, че градското е "сравнително не натоварено" и ти сам потвърди думите ми. А улиците се знае, че са малки, къси и тясни:

 

Публикувано изображение

 

Преди края на експеримента наливаме още 1л гориво в резервоара, за да е всичко точно по думите ми:

 

Дори и с 1л да съм сбъркал пак е супер малко!

Kачваш се при мен и гледаме кога ще светне лампата на горивото на равен участък.

 

Ако не успея да измина разстоянието, което съм написал си тръгваш с 1000лв, ако успея - ти ми даваш същата сума.

 

Hai capito quello che dico?

 

 

И за финал - освен, че си измисляш какво ли не, си противоречиш:

 

С две думи (и с достатъчно доблест ) ще напиша, че D15Z8 двигателя не може да даде разход 7.0/100 в "натовареното софийско градско" по простата причина, че там никога не влиза в econo режим.

В никакъв случай не бих нарекъл хората цитирани от теб лъжци...

Значи казваш, че не може да има разход от 7л/100км, обаче не би нарекъл лъжци хората, които са казали, че постигат такъв разход ?

 

Чакам да обявиш кога ще проведем експеримента - мойто единствено изискване е да е делничен ден след 18 часа, защото така беше, когато засякох разхода.

 

Най-накрая ще се види - кой крив-кой прав, кой е реалиста и кой изопачава!

 

PS: Виж за колко време написах мнението си :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам другите дето ще присъстват ще бутат ли отвреме навреме и ще гасиш ли по надолнищата? :( Шегата на страна, но тоя литър отклонение, който си дал не е ли малко много за 100-ина км? Мисля, че се съмняваш сериозно в метода си на засичане, а светването на лампата е толкова неточно, че не искам да го коментирам (виж едно от мненията на колегите, на които много вярваш - как лампата не свети, а примигва в продължение на 40-50км!Причината, поради която почнах да пиша в тая тема е, че не трябва да има заблуждения и нещата трябва да са реални. Човек четейки темата остава с впечатление, че авторът на темата има проблем с разхода и пита колко е нормалният разход на тия двигатели, след което следват някои мнения на хора, поставяли целенасочено рекорди, а не каращи колите си нормално.В повечето случаи хората карат коли, за да се придвижват сравнително бързо и удобно и да вършат работа, а не да правят рекорди по нисък разход. Не наричам колегите лъжци - те карат в най-различни градове, където трафика и инфраструктурата (и маршрутите им) могат да позволят разходи от-до. Затова трябва да има разграничаване между градско и градско и извънградско и извънградско... И ако аз карам зимата в София с 10/100, не значи че ако отида в Г.Оряховица или в Сливен няма да постигна 7/100 и да дойда да се похваля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам другите дето ще присъстват ще бутат ли отвреме навреме и ще гасиш ли по надолнищата?

Аз предлагам всички да бутат този, който изгуби баса!

 

Мисля, че се съмняваш сериозно в метода си на засичане

Ти мислиш, какво аз мисля - така ли? Няма как да се съмнявам, щото вече 6-7 пъти наливам и засичам и ако всеки път бърках с по 1 литър вече щях да съм изгорял 6-7литра повече от сметките и да съм закъсал за гориво. А и ако се съмнявам, ще залагам ли такава сума ?

 

а светването на лампата е толкова неточно, че не искам да го коментирам (виж едно от мненията на колегите, на които много вярваш - как лампата не свети, а примигва в продължение на 40-50км!

 

Отново,отново и отново - сравняваш 2 напълно различни неща - момента на първото светване на лампата с периода от първото светване до постоянното светване. Обясних ти по-горе, че ако на едно засичане светкането е неточно, то на 6-7 става много точно.

 

Причината, поради която почнах да пиша в тая тема е, че не трябва да има заблуждения и нещата трябва да са реални.

Сериозно ли не те е срам ? След като се видяха множеството ти изопачения, точно ти да говориш за реални неща ?

 

В повечето случаи хората карат коли, за да се придвижват сравнително бързо и удобно и да вършат работа, а не да правят рекорди по нисък разход.

Според мен пък е нормално, когато купиш кола, която се води "ИКОНОМИК", докато се придвижваш да пробваш колко най-малко може да изгори ;)

 

Не наричам колегите лъжци - те карат в най-различни градове, където трафика и инфраструктурата (и маршрутите им) могат да позволят разходи от-до.

Това си го кажи на себе си няколко пъти, щото ние го знаем. Единствено ти до сега твърдиш през цялото верме, че това не е възможно и онова не е възможно, щото при теб не било така.

 

Затова трябва да има разграничаване между градско и градско и извънградско и извънградско... И ако аз карам зимата в София с 10/100, не значи че ако отида в Г.Оряховица или в Сливен няма да постигна 7/100 и да дойда да се похваля!

Имаш данни за политик :cool: Лека-полека почна да клякаш и като гледам вече слезе до 7/100 :wub:

 

Да ти дам още малко нови факти - с 6.30литра -> 135км (90км извънградско / 45км градско) -> РАЗХОД: 4.7л/100км

 

Нищо не каза относно предложението ми да заложим парички. Хайде вместо само да лаем, да правим експеримента и който лъже да си плаща ?

Ще засечем от пълно до пълно, щом на лампа е неточно въпреки, че вече ти обясних, че 6-7 пъти неточно става доста точно!

 

Май идва време или да правим експерименти или да викаме модератора на помощ - да заключва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смешко, спри да пишеш ,че с това засичане" когато ти светнела ламбата" се излагаш кат кифладжия ...слагам 1000 лева , навит ли си?И един път завинаги го проумеите градското в Горно Нанадолнище е по-голям от този в София...палиш, гасиш , палиш , гасиш...колата все студена, разхода на двулитров бензинов мотор на празен ход на час е литър и малко, така ,че висенето в задръствания е далеч по-добре от карането на вечно студена кола.п.п С акорда успях да постигна 8 газ на извънградско ,но градското тоест селското ми е 16!;)!Да ти дам още малко нови факти - с 6.30литра -> 135км (90км извънградско / 45км градско) -> РАЗХОД: 4.7л/100км :cool::wub: :wub: :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пари няма да залагам защото не обичам хазарта, но винаги съм готов да почерпя ако се окаже, че за нещо не съм прав.Наистина би ми било любопитно да дойда и да ми го покажеш дори с един инфоборд или друг бордови компютър тоя смесен разход от 4,7/100 и тогава сигурно ще ти повярвам. В момента не бих казал, че методите ти на засичане са от най-точните.Ако искаш заповядай и ти в някой зимен месец да ме закараш до работа на 12км за 50 минути (за по-малко е почти невъзможно) и ще проверим колко ще изгори в натовареното градско и всички останали "реални или изопачени неща".Гледам, че трудно контролираш емоциите и нервите ти страдат - можеш да викаш модераторите на помощ да заключват, аз нямам нищо против. Каквото съм казал съм го казал и продължавам да го твърдя. Мисля да стига толкова по темата. Лека вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега прочетох по-подробноАко за 90 км извънградско и 45 км градско ти успееш да ми докажеш разход от 4.7 литра получаваш 10000 лева...готов съм да заверя нотариално твърдението си , навит ли си?????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колеги,че е икономична техниката,икономична е няма две мненияПубликувано изображение Ама аз под 7,5-8 градско не мога да я сваля,но за човек карал ламя гълтаща 12-13 на сто това си е благодатПубликувано изображение(сутрин паля-чакам две минути и потеглям на около 5 километра ми е работата,като през тези 5 километра изреждам няколко пъти от 1-ва до 5-та предавка и минавам два светофара,на които понякога чакам около 20 секунди) А извънградско най-ниско съм свалял 5,5 и те такаПубликувано изображение

Редактирано от NANI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде готово - спираме всякакви спорове, експеримента е описан по-горе, Едмундо ще ти пратя ЛС с телефона ми - звънкай да се разбираме в кой ден ще го направиме. Отиваме, заверяваме нотариално и пробваме. Ще вземеш 2-ма души с теб и аз ще взема 2-ма за свидетели.Както казах по-горе, това е единствения начин да се разбере каква е истината!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход не се засича със светване на лампа, това е толкова относително, че...! Лампата светва различно, зависи наклон, ЗАВОЙ, в движение ли е или е спряна. Затова никой не ти вярва.Бензин се засича -> пълниш до горе, караш, отново пълниш догоре и смяташ (литрите/изминатите километри) x 100 = на разхода.Газ се засича -> пълниш празната бутилка до горе и караш докато не свърши и смяташ (литрите/изминатите километри) x 100 = на разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този метод на засичане препоръчвам и аз на колегата , ако и след него продължи да твърди , че успява да докара почти смесен разход от 4.7 литра ще се изкара някои лев...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донесъл чукча свой роман в една редакция. Редакторът го прочел и му казва:

- Разберете, слабо е. Трябва да четете класика. Чели ли сте Достоевски, Толстой, Тургенев?

- Не! Чукча не читатель, чукча писатель!

 

 

Май нещо такова се получава и тук - питах по-горе питам и сега (Въпроса е за 4-ти клас):

 

Какво ще стане, ако 7 пъти засичам от лампа до лампа и всеки път бъркам с 1 литър?

Демек аз изкарвам, че гори 4.8л/100км, а всъщност колата изгаря примерно 5.8л/100км.

 

Значи 7 пъти като изгори по 1литър в повече = 7литра - в един момент няма ли да ми свърши горивото ? От къде ще дойдат в резервоара тези 7литра ?

 

 

P.S 1: С казаното по-горе не отричам по никакъв начин засичането от пълно до пълно!

P.S 2: Едмундо - имаш ми телефона - какво стана, кога ще пробваме, къде са десетте хиляди ? :)

Редактирано от Honda user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли кво е кофе...радиоточка бе...стига с тия "ламби", смешно е наистина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Honda user , не разбирам много , но я сподели да не е пипано нещо софтуерно колата , понеже знам , че разхода може да се смъкне още повече от заводският , за сметка на мощността.Та да не е имало някаква такава интервенция?Защото иначе , разхода е повече от нерялен.

Редактирано от upda7e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към ЕДМУНЧО:

 

Смешно е на неукия. Смешно е на СМЕШКОТО (помисли кой използва тази дума)! Смешно ли ти е? :hondarulez:

 

Отказвам се, щом на ниво четвърти клас не можах да ти го обясня - няма смисъл.

 

УСПЕХИ;)

Редактирано от Honda user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти дам още малко нови факти - с 6.30литра -> 135км (90км извънградско / 45км градско) -> РАЗХОД: 4.7л/100км

Тва ти си го писал нали???

Айде щом искаш бакалски сметки ето ти ги.Да приемем ,че колата ти гори6.5 литра градско, нещо ,което е почти невъзможно, излиза ,че ти за 45 км градско си изгорил 3.2 литра , за оставащите ти 90 км извън града ти си изхарчил 3.1 литра...сега схващаш ли смешното ;):hondarulez: :hondarulez: ;)

Редактирано от Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти дам още малко нови факти - с 6.30литра -> 135км (90км извънградско / 45км градско) -> РАЗХОД: 4.7л/100кмТва ти си го писал нали???Айде щом искаш бакалски сметки ето ти ги.Да приемем ,че колата ти гори6.5 литра градско, нещо ,което е почти невъзможно, излиза ,че ти за 45 км градско си изгорил 3.2 литра , за оставащите ти 90 км извън града ти си изхарчил 3.1 литра...сега схващаш ли смешното ;):hondarulez: :hondarulez: ;)

Не можеш да смяташ и на ниво 4-ти клас - сметката по-горе го доказва. Много под нивото си ми - СПИРАМ ДА ГОВОРЯ С ТЕБ! Редактирано от Honda user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но вчера говорих с колега с 1.5 икономик, при това в японка и той ми каза, че му е трудно да я свали под 10 градско ;)

ааа, мнението ми да не се взима под внимание, сега забелязах, че колегата е и създателя на тази тема.

Редактирано от rulemaker
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но вчера говорих с колега с 1.5 икономик, при това в японка и той ми каза, че му е трудно да я свали под 10 градско ;)

 

Това и аз мога да го постигна при студен мотор и никакъв шанс на лампичката "econo" да светнеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...