Jump to content
cactus

Сивика се форсира сам докато е студен

Recommended Posts

Видях, че един колега с акорд скоро е пуснал подобна тема, но проблемът май не е точно същия. От както е студено често ми се случва като я запаля (държи си към 1500 оборота докато загрее, това ОК) да почне да се форсира сама до към 2000 оборота, после пада на 1500 после пак газ до 2000 и така много бързо го прави за 1-3 мин. Допълнително докато беше топло времето ми се случи 2 пъти оборотите да играят произволно за 10-15 сек. между 700 и 1200. Само че на мен не ми свети чека. Всички консумативи вкл. свещи са сменени преди месец. ХЕЛП! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а на какво гориво караш колата и в коя точка на държавата си?Едно лесно нещо-сипи 20кинта високооктанов,намираш си дестинация и 1ва,2ра,3та и така... Ама арабийската над 6к на оборотомера.Толпа кола естестено.С времето забатачват,особенно ако си на газ.Ако това не помогне-прочистване на системата и готово...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ нямам, предимно Еко 95 е бензина и покрай коледа навъртях 5-600 км магистрала със 140-50 (към 4500 oборота май беше) ако това се брои. Иначе съм по София повечето време. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно под дроселовата клапа(през него мина антифриз) сваляш, разглабяш, почистваш и едно на гърба на смукателния колектор(пак минава антифриз през него) сваляш,почистваш. Едното се водеше IACV другото не го помня, аз почистих със корселин и вече година не е правила магарии !!! !!!

Редактирано от airbrush

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имах подобен проблем, автомобила се форсираше сам по време на движение. Причината при мен се оказа температурен датчик. Подава невярна информация на ЕKU-то. Датчика се намира под делкото. Успех с решаване на проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...