Jump to content
TheOmen

Проблем с теч на масло

Recommended Posts

Здравейте, току що се регистрирах и нямах време да чета нито правила, нито раздели, за това се извинявам предварително, ако не съм уцелил правилния раздел...Та да мина към въпроса ми... Карам Хонда Сивик, 1.3 91' и имам страшен проблем с маслото, тече си като водичка... Ходих къде ли не, сменях какво ли не и последното, което ми казаха е, че е било от "бензиновата помпа", айде аджеба някой ако разбира да ми каже, как така от бензиновата помпа тече масло?! Картера не е, гарнитури всякакви смених.... 3 пъти мих двигателя и пак не се вижда от къде тече............. Ще съм много благодарен, ако някой се отзове!Поздрави!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От помпата е... и тече, щото механичната и част е постоянно в масло и като се скапе - има отвор за изтичане на маслото - сменяш и забравяш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за бързия отговор, но мога ли да те помоля да ми препоръчаш както сервиз, така и от къде да я купя, защото аз имам оферти, но нито съм сигурен в цената, нито дали ще ми я направят като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега имал съм абсолютно същия проблем с моята Д13 смяна помпа и всичко ще е 6 по принцип може да си я смениш и сам само откачаш 3 маркуча и отвърташ 2 гайки и помпата е вънка и всичко по обратния ред

Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да я намеря да я купя, смяната е ясна !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете ме колеги ,че се намесвам, но как се разбира ,че теча на маслото е от скапана бензинова помпа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично разбрах, след като смених всякакви възможни гарнитури и продължаваше да тече, картера не беше спукан и това е единствената опция :) Измиваш двигателя и почваш да наблюдаваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв ти е разхода на маслото? При мен обилно омазанява от долу и прави капка ,но не капе когато колата е на място.Трябва да го измия за да се види. Откакто си смених гарнитурата на глава и тръгнаха проблемите с маслото!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, вземаш един парцал и триеш под помпата, а също и под мястото, където помпата ляга на главата / може при теб да тече от тая гарнитура - там /.

После палиш колата да работи 5 мин. на място - гасиш и бъркаш с ръка на двете места, които си почистил предварително - ако има масло там - помпата е за смяна...

 

П.П. Отворът за който съм писал по-горе е от вътрешната страна.

П.П.П. Моята помпа я взех от http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=40389.

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! При следващия удобен момент ще проверя !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тече от отвора всъщност събира капка по дъното на помпата и после маже цялата задна страна на блока.Ако е от гарнитурата на помпата - капката е там и тогава сменяш само гарнитурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв ти е разхода на маслото? При мен обилно омазанява от долу и прави капка ,но не капе когато колата е на място.Трябва да го измия за да се види. Откакто си смених гарнитурата на глава и тръгнаха проблемите с маслото!

При мен всичко е в масло, като поседи малко ( след като е работила ) не оставя капка ами цяла локва, но това е от всичкото масло, което се е стоплило и се стича от целия двигател и пак не може да се разбере от това... Както каза колегата @Sebulba, или я забърсваш с парцалче там от където мислиш, че тече, или я миеш и пак гледаш с ръчичка да видиш от къде маже, но на мен това не ми помогна :) Едит: Забравих да кажа за разхода... Не съм засичал, но за момента по литър на седмица, още не съм я сменил помпата и лее яко... Редактирано от TheOmen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...