Jump to content
GS=

Повреда сивик 5 хеч 1.5 ,16 клапана

Recommended Posts

Здравейте колеги! Честита коледа! Развали ми се колата, ще помоля някой ако знае за какво иде реч да сподели. Та.. До вчера си вървеше без проблеми, днес се качвам давам на контакт, след около 5 секунди гасне жълтата лампа /чека/ и съм готов да паля, ама НЕ.. Завъртях и при втория опит усетих, че докато свети чека не се чува помпата да тодкачва бензин и съответно не пали. Колата има газ и студена я запалих на газ и работи без никакви проблеми. Пробвах да превключа на бензин и веднага изгасна. Ясно е, че проблама е в помпата, но въпроса е какъв точно - дали е грешка на компютъра, дали тоците на помпата са се загубили, дали самата помпа е изгоряла .. или пък нещо съвсем друго. Дойде ми на акъла дали няма предпазител /бушон/ за тази помпа... и проблема да е от там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изгори помпата ... дооста малко вероятно. По скоро проблема ти е студена спойка в главното реле, от там не подава ток на помпата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изгори помпата ... дооста малко вероятно. По скоро проблема ти е студена спойка в главното реле, от там не подава ток на помпата.

Искаш да кажеш, че проблема може да е нещо такова мизерно като да не прави някъде добър контакт. А къде да го проверя и кои точно кабеляци да гледам ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намира се под таблото. От шоф. страна на самата странична греда. Трябва да се навреш отдолу, даже може да се наложи да поразглобиш малко пластмасите.

 

търсиш това:

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

най-често е това вътре:

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Често срещан проблем при хонда, заради това ти предлагам да провериш първо него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вързия отговор, дано да е от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво става, 2 дена ме мъчеше разглобих я давах отделно ток на помпата - работи, пробвах друго реле от такава кола - пак неще.. накрая незнам и аз какво гледах по бушоните.. и пробвах и заработи... Тъкмо се зарадвах, карах я половин час на бензин - никакви проблеми, палих я 10 пъти - подкачваше си гориво, всичко наред.. та минаха се 2 часа, качих се и пак същият проблем :Х(не подкачва гориво, не се чува помпата) Вече никаква идея нямам за какво става въпрос. Ако някой е попадъл на този проблем, нека да сподели решението или идеи. Не е от помпата, не е от релето .. откъде може да е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе ти в крайна сметка презапоили ли релето или си пита ушите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да запоя релето, но никакъв резултат. Чува се че "цъка" ама помпата не е`ава да подкачва. На газ си пали и върви безпогрешно. Тая помпа има ли бушон и къде стои той ? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...