Jump to content
Лъчо 76

филтър климатик

Recommended Posts

Здравеите колеги ако може някои с повече опит с црв да ми каже къде се намира филтъра.......мисля че е под жапката ма не съм сигурен.:lol: БЛАГОДАРЯ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зад жабката е. БЪДИ сигурен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1-ва генерация ЦРВ е един като е разположен вертикално, а на 2-ра са два и са хоризонтално един до друг.

 

И на двата модела се намират зад жабката. При ЦРВ 1 се сменя доста по шибано, защото трябва да се махне една метална шина, която е закрепена на централната и страничната конзоли, а те за да се достигнат трябва да се махат пластмаси :lol:.

 

Ето едно хубаво видео как се прави при 2-ра генерация ЦРВ :

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=fyG1_G65I-s

 

Ето и за 1-ва генерация няколко снимки, за да стане ясно.

Процедурата по махането на жабката е еднаква и се вижда във видеото по-горе.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Ето и линк лъм темата по въпроса във www.honda-tech.com , ако някой има желание да чете на английски :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на HR V е така само,че е вертикално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕХААААААААААААААА Мерси колеги много ми беше полезна информацията .Изскам да го видя заштото мисля че ми духа слабо парното, а там откъдето я купих ми казват че са го сменили . Та да видя дали е така .Много ви благодаря оште съм новак в саита но всепак ако мога да помогна и аз със нешто;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи както вече е ясно съм от скоро в саита пък и отскоро имам ЦРВ ;) . Моето црв е на метан имаш ли някаква идея колко е разсхода на метан в града при нормално каране.Карал съм газ но метан не казват че е фрапирашта разликата между градско и извънградско,така ли е . Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Внимателно прочетох тази тема и снимките. Благодаря за снимките, много са полезни:P:D:D. Аз имам един въпрос - имам CRV от 5 дни, 98г, 128кс. Под решетката, която е при чистачките в дясно има една ламарина, която обуславя отвор. Огледах го и се питам, дали там не се слага някакъв филтър или дунапрен за да не влизат боклуци, тази ламарина, мисля е точно входа за въздух за кутията, която се слага филтъра на климатика. До преди да видя снимките си мислех че там е самият филтър:o. Та въпросът ми е: дали има някакъв филтър или предпазна решетка, или нещо от сорта. Извинявам се, че не съм направил снимкки. Туй чудо се намира от дясно под пластмасовата кора която покрива разстоянието между предното стъкло и двигателния отсег. Ако някой има идея, моля да ми даде инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя съвсем прясна е тази тема... :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...