Jump to content
kolanqgi

Сивик 1.5 хечбек

Recommended Posts

Здравейте колеги .Радвам се че успях да се присъединя към този форум . :) Значи това заради което искам да се обърна към вас и да ми дадете савет е че искам да си закупя ХОНДА СИВИК двигател 1.3 I или 1,5 I хечбек производство от 91-95 надявам се че не бъркам :) .. та да ми кажете отностно подръжка как е автомобила и ако може да ми дадете ценоразпис на неща които сте сменяли за да си направя сметката :D и разбира се как горят тези два двигатела ..Благодаря ви предварително ... :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам 1,5л сивик хеч,с два моно инжектора,предпочетох това пред 1,3литров с карбуратор.То си е въпрос на вкус,де.Но 1,5л е доста по пъргав.Карам я от две години,за това време съм купил:ангенажен ремък-40лв,ролка-40лв,амортисьори-токико по 120лв/бр,селенови втулки-15лв/бр и мнооооого бензин,но не защото гори много(8л градско),а защото доста я карам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на частите не са високи.Ако вземиш читав екземпляр няма да имаш ядове.Ангренажен ремък,ролка и три пистови ремъка-120 леваГоривен филтър-15 лв.Въздушен-16 лв.Външно каре (HDK)-90 лв.Дистрибуторна капачка и палец-35 лв.(сменени са не защото не работят а от краста ;) )Маслен филтър- 7 лв. Оригинален на хонда-34 лв.Свещи 4 бр.нормални около 30 лв. а Денсо иридиум пауър около 100 лв.Филтър на климатика -20 лв.Масло на скоростната кутия MTF -18 лв/лПредни накладки-50 лв.Удоволствие 100%

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз карах с 1,5 и бях страшно доволен...частите хич не са скъпи...Малко по-скъпи са ламарините ,ама ти не я взимаш да се удряш така,че колата си заслужава страшно много...в класа си за годините в който е пройзвежда е най-доброто,както и превъхожда доста модели който са с години по нови..подръжката е евтина ,но хонда трудно се чупи ако я вземеш читава..единствения недостатък е гниенето,затова не взимай кола която има ръжда ,че да не те е яд после!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за да пусна обява за покупка имам да коментирам още 20 пъти... и какво да коментирам, само общи приказки, тъй като не съм толкова навътре както повечето от вас... И така, кой иска да пусне от мое име обява докато не съм похарчил парите ?!!!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частите не са кой знае колко скъпи обаче все пак трябва колата да бъде поддържана преди покупката иначе за двигател аз бих ти препоръчал поне 1.5 върви си доста доволно и не харчи много като се кара разумно.Това от мен дано съм бил полезен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от 8 години карам само сивици супер много съм доволен,до преди това изпробвах доста от немските марки,все ремонти все ядове,сивик 5 ген е много добро решение,кофтито е единствено че повечето са с минимум 1 удар и над 200 000км,гледаи да е 1,5,икономична е и надежна,има си доста хитринки които трябва да погледнеш при покупка обаче,ако мога да бъда полезен драскаи на лични,гледам че и ти си от Варна,имам за продаване 5ген.д15б2,но е седан и има вежди за смяна...

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от 8 години карам само сивици супер много съм доволен,до преди това изпробвах доста от немските марки,все ремонти все ядове,сивик 5 ген е много добро решение,кофтито е единствено че повечето са с минимум 1 удар и над 200 000км,гледаи да е 1,5,икономична е и надежна,има си доста хитринки които трябва да погледнеш при покупка обаче,ако мога да бъда полезен драскаи на лични,гледам че и ти си от Варна,имам за продаване 5ген.д15б2,но е седан и има вежди за смяна...

Публикувано изображение

 

ляв шарнир към 30 лева

предни носачи с тампони и работа към 200

задни големи тампони сменях не помня колко бяха, но не беше нещо скъпо ;)

+1 за 1.5 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега няма да съжаляваш много добри коли са даже най добре да е 1.6,но ако си решил 1.3 или 1.5 по добре си вземи 1.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 1.5 хеч 95та и определено ти препоръчвам минимум 1.5, то иначе ще е много слабичко а тази кола е много пъргава.Гледай да си намериш с климатик и шебидах, рядкост са но екстрите си заслужават, а и ги има по 2500лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...