Jump to content
Mcc

Хонда црх 1.6 124 к.с 1991г.

Recommended Posts

Здравейте!Може ли някой,кйто има такъв автомобил да ми каже колко е данъка на година.Погледнах в интернет има конвертори за изчисляване на данъка,но нещо не съм склонен да им вярвам.Аз съм от Варна,благодаря предварително:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Може ли някой,кйто има такъв автомобил да ми каже колко е данъка на година.Погледнах в интернет има конвертори за изчисляване на данъка,но нещо не съм склонен да им вярвам.Аз съм от Варна,благодаря предварително:lol:

ами колега и аз имам такъв двигател на колата ама още несам го регистрирал :lol: не искам да те плаша ама маи е кам 200 кинта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

260 лева е братми днеска си плаща негожия данък :S:S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм...Много бе,не трябва ли да е по-малко все пак колата е над 14г.Уж попада в гр.1 с по-малък коефициент на 1КВ,а за сравнение РЕНО МЕГАН 03' 1.9 120 к.с.данъка ми е 260лв.Не трябва ли да има разлика.Информацията в интернет е доста противоречива относно данък за лек автомобил,което не е добре единственето което знаем,е че под 100к.с. е по-малък...тъжно но това е суровата действителност.Шибана администрация.Ами това е което мисля ако има още някой,който да сподели размера на данъка си относно този автомобил ще е добре.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт страницата на община Варна:

"Раздел ІV

Данък върху превозните средства

Чл.40. (1) За леките автомобили размерът на данъка се определя съобразно мощността на двигателя, коригиран с коефициент в зависимост от годината на производство, както следва:

 

до 37 kW включително – 1 лв. за 1 kW;

над 37 kW до 55 kW включително –1 лв. за 1 kW;

над 55 kW до 74 kW включително – 1.35 лв. за 1 kW;

над 74 kW до 110 kW включително – 1.65 лв. за 1 kW;

над 110 kW – 1.85 лв. за 1 kW;

В зависимост от годината на производство данъкът се умножава с коефициентите, определени с чл.55, ал.1 от Закона за местните данъци и такси.

 

Коефиценти спрямо броя на годините от производство, включително и тази на производство:

Години - Коефицент

Над 14 години - 1

Над 5 до 14 години включително - 1,5

До 5 години включително - 2,8

 

http://www.varna.bg/adm/nar/nar_danuci.htm

 

Или:

92 * 1,65 * 1 = 151,8

93 * 1,65 * 1 = 153,45

(Не съм сигурен колко kW e по талон).

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 лева е данъка. Ако го платиш целия до 31 март от съответната година имаш 5% отстъпка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ZaRRicK и wierdo Благодаря момчета,мисля че отивам да си оправям данъците щом е така:lol: Дасе надяваме,че нещата са така както пише в наредбата и няма разминаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 лева е данъка. Ако го платиш целия до 31 март от съответната година имаш 5% отстъпка.

Значи ако те разбирам имаме време до 31 март да платим данъка годишния така ли от 2010 г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не го разбираш. Днес е 15 Декември 2010. Идният март е 2011 година. Идеята тук е, че общините окуражават ранното плащане на данъка, като правят отстъпка 5% от стойността му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За D16Z5 в Козлодуй плащам точно 100 лева

Редактирано от Plevelcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не го разбираш. Днес е 15 Декември 2010. Идният март е 2011 година. Идеята тук е, че общините окуражават ранното плащане на данъка, като правят отстъпка 5% от стойността му.

А ако не го платиш до 31ви Март, после почват да начисляват лихви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка, по принцип, се плаща на две равни вноски и с последните промени всъщност стана така:от 1 март до 30 юни и до 30 октомври на годината, за която е дължим. На предплатилите от 1 март до 30 април за цялата година се прави отстъпка 5 на сто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ме досети, че не съм си регистрирал колата в данъчното още ...П.П Някой знае ли какви глоби се плащат за това?

Редактирано от v1k7or

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ме досети, че не съм си регистрирал колата в данъчното още ...П.П Някой знае ли какви глоби се плащат за това?

20лв. беше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли значение глобата от това колко време съм пресрочил ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има. И не е 20лв. Съставя се акт, на стойност От 20 До 200лв, колко точно, те го решават. Попълва ти се наказателна полица, като акт на КАТ и си има графа Възражение. Там можеш да напишеш защо си бил възпрепятстван и тн. Аз си купих автомобила Октомври 2008ма, а го регистрирах Март 2009та, и акта ми беше 40лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли колко е данъка за 127кс. д16з9 в Пловдив ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...