Jump to content
Veseliq

Изгоря ми ксенона (крушка) на Акорда - от къде нова?

Recommended Posts

Здравейте, колеги!Днес като си тръгвах от работа завъртях копчето на фаровете и светна само десния. Левия (пред шофьорското място) жълтееше от както взех колата началото на годината и явно е дошло времето на крушката.Въпросите ми са три:1) Как се сваля?! Старата ми кола беше на бензин на близо 20 години и отпред имаше бая по-малко чаркалък. Тук гледам, че поне акумулатора трябва да сваля, но после лесно ли е - ако някой може да сподели опит. Сега е тъмно, но от това, което видях, няма да е толкова лесно. Трябва ли ми сервиз или мога и сам да се справя?2) Крушката стандартна ли е или уникална за Хонда или даже за модела - Акорд? Искам да си взема маркова крушка, най-добре същата като тази. Или мога да намеря такава крушка и в бензиностанции / всякакви магазини за авточасти? Предполагам, че ще струва стотина лева, но все пак.3) Могат ли да ме глобят, че карам с един фар? Акт ли пишат или фиш (да знам ако рискувам да стигна до сервиза утре какви може да са последствията - ако могат да ми пишат акт ще го мисля, но няма да карам така).Благодаря ви безкрайно!Поздрави,Димо

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече инфо за този Акорд,например VIN,за да можем да ти помогнем адекватно:rolleyes:

Редактирано от wink

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, преди имаше под аватара точен модел, но след ъпгрейда на форума нещо е станало.Accord 2004, iCTDi, Executive.JHMCN15504C206165

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега крушката ти е тип D2S и струва 30 лв.Повече информация на ЛС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е фабричен ксенона, крушката ти е D2S - STANLEY и цената и по EPC-то е 107 EURO. :lol: п.с. Баси крушката :rolleyes:

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабричен е... Но ако цената е 107 евро за оригинален по-скоро ще сложа две от 30лв да светят еднакво и ще си прибера здравата за резервна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е фабричен ксенона, крушката ти е D2S - STANLEY и цената и по EPC-то е 107 EURO. :lol:

 

п.с. Баси крушката Публикувано изображение

 

Това да не е с баласта :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не! Баласта беше над 200 Евро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...