Jump to content
gin

Нещо пука отзад при потегляне

Recommended Posts

Здравейте, от няколко дена наблюдавам следното. Първо се изисква по-стабилно спиране. Ако е много плавно не става. След това щом потегля, още при зацепването на съединителя, някъде отзад се чува 1 път отчетливо "Пук". Понякога е малко по-глухо. И така до следващото спиране.Някаква идея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се случва така, но не съм го счел за проблем и не съм писал досега за него. Ако някой може да сподели опит с подобен случай ще съм му благодарен и аз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се присъединявам, понякога при мен се чува и отпред и отзад. Не е постоянно, но си мисля, че е нещо по спирачната система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше това, чуваше ми се ту отзад, ту до мен от страни. Та оказе се шофьорската врата. Не знам дали и при вас ще излезе това. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам един глас за шарнирче...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм мисля че му задържат спирачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулките на носачите отзад, най-лесно става като се вдигне колата с повдигач и се проверят хлабините...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gin Колега, сменял ли си тампоните на амортесьорите? Тези, които са отгоре където се захваща амортесьора. Има такива и от долната страна. Ето за това говоря:

 

Публикувано изображение

 

Номер 14 на снимката. А спирачките може да са съвпадение, свързано с метеорологичните условия. На моят хеч така пукаше отзад и се оказаха тия тампони. Стеблото на амортисьора леко мръдва при потегляне. Можеш да си направиш тест дали ти задържат спирачките на лек наклон, но все си мисля, че ако задържат няма да имаш толкова проблем със спирането.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, тези тампони само ми стоят купени, и то отдавна, без особена причина ги взех тогава. Просто ми казаха, че трябва да се свалят целите амортисьори за тази работа, и реших, че ако някой ден ги сменям, и тампоните тогава... Така ли е?То така като гледам, най-добре да сложа някой отзад със смъкната седалка да слуша от къде точно излиза звука... пък и то не е постоянно.... голяма играчка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, свалят се :) И не само, че се свалят, ами се маха и номер 9 на картинката, което значи, че се свалят пружините от амортисьорите. Щом ги имаш купени, по-добре ги смени. Най-вероятно имат нужда. Моите като ги видях какви бяха сплескани и...Даже и да не е от тях, поне ще изключиш варианта. Като ти свалят окачването, ще погледнат и спирачките и така...ще си имаш сервизирана задница. Ако си палил феродото 1-2 пъти може и да не спира вече толкова добре, както преди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има това пукане само от дясната срана отзад.Колко горе долу е цената на тези тампончета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само изразих предположение, и споделих че моят проблем се е решил така. Това не значи, че при всички ще е същото. Тампончетата са евтини, по долар и нещо през поръчките от САЩ :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от няколко дена наблюдавам следното. Първо се изисква по-стабилно спиране. Ако е много плавно не става. След това щом потегля, още при зацепването на съединителя, някъде отзад се чува 1 път отчетливо "Пук". Понякога е малко по-глухо. И така до следващото спиране.Някаква идея?

При мен също го има този странен звук. Мисля, че вдясно отзад. И то не от скоро. Чудя се дали не е клеясало буталцето на спирачките и дали не задържа някоя от челюстите...Ама ако смениш тампона, посочен от колегата и нещата се оправят... ще ми се наложи и аз да търся такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето го и решението: хлабави гайки на колелата.С ужас установих, че на едното предно ми липсва гайката, и другите 3 гайки разхлабени (вкл. секретната). Кой знае как е станало.Отзад едното колело също беше тук там поразхлабено, минах всичко с ключа.Може би са виновни гумаджиите след слагане на зимните гуми.... но аз май минах след тях да дозатегна както винаги.... мистерия.Е те това е то с хлопането, не знам защо идваше все отзад.

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...