Jump to content
Phoros

Запалване на Хонда Акорд?

Recommended Posts

Здравейте!Имам едно питане за Акорд 98 година 1,8.Когато колата е студена и се мъча да я запаля първо въртя повече и като запали на първо въртене губи обороти и загасва.Втори път като завъртя запалва без проблеми.Или другия вариянт като е студена да и дам малко газ като я паля.Като е топъл двигателя пали без проблем.Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам едно питане за Акорд 98 година 1,8.Когато колата е студена и се мъча да я запаля първо въртя повече и като запали на първо въртене губи обороти и загасва.Втори път като завъртя запалва без проблеми.Или другия вариянт като е студена да и дам малко газ като я паля.Като е топъл двигателя пали без проблем.Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?Благодаря!

Колега и при мен е по същия начин първия път когато е студен мотора винаги гасне , аз като завъртя първия път и двигателя пали и започват да падат оборотите плавно до пълно загасване затова като стартира двигателя аз го гася с ключа след което паля отново и всичко е ок. пробвал съм и с подаване на газ но не ти го препоръчвам
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го прави от време на време, ама к'во да правим, караме все пак 12 годишни коли (пак добре че палят хахахахах). Апък да не говирм пък как щях да се трясна в събота заради тази смотана спирачна система.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акорд 1,8 1996 бензин-газ /зимата само бензин/ммм даааа, явно тези коли са така. при мен в студа е следното:пали след 4-5 завиртания и държи обороти 1500-1600 докато стопли и ако не правя нищо е добре, НО ако се помъча да подам газ, вместо да се изфорсира оборотите падат и отива към изгасване :Dхубавото е че вече свикнах и не ме притеснява изобщо. :)

Редактирано от mitrikov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам газова.Едно разбрах че проблема е масов и не е ясен.Разбрах че явно само зимата ще ми го прави а да лятото нямах проблеми.Мерси Krasi-mir

Редактирано от Phoros

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем явно наистина съществува , но чак пък масов. Има и доста колеги които нямат проблем със запалването. При мен също /засега поне / дори при -5градуса не ми се е случвало за загасне. Единствено което не ми харесва са високите обороти /1300 +`- 50 об/мин/ в първите 3-4 мин след стартиране. Та като стана въпрос за обороти - на клапана отговорен за тях, отзад има някакъв шестограм ли е какво ? Това за регулировка ли служи или ?..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като четох линка където ми прати Krasi-mir си е масов проблем.Прави ми впечатление,че колкото по студено става толкова повече трябва да въртя за да запали.Да не замръзва нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...