Jump to content
demon89

Промивка на охладителната система

Recommended Posts

Здравейте,напоследак колата взе да загрява много бавно и си мисля,че термостатът ми се е прецакал,но ми казаха преди да дам приблизително 100лв за нов да направя промивка на системата и да видя как ще е.Понеже не съм много навътре в тези неща ще се радвам ако някой ми даде разяснения.До колкото разбрах след като източа сегашният антифриз се налива смес от вода и оцет.Така ли е ? И горе доло колко оцет трябва да сипя на литър вода?Общо взето всяка информация ще ми е от полза.П.С. Освен,че загрява много бавно и парното ми се струва доста по-слабо от преди.Колата е Кончерто 94та година,ако има някакво значение.Предварително благодаря за отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е термостат е 40лв незнам кой те е лъгaл за 100-те лева. но наи вероятно термостат ше да е :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако имаш нешо по системата задръстено тя ще загрява, а не обратното. Термостат :ph34r: Има ги и по 15 лева, но не ти ги предпорачвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рецептата за промиива беше:шише оцет винен,другото вода.Караш 3 дни така и източваш.Водата е хубаво да е сярна,но не знан откъде ще я намериш.Иначе свали си термостата и го свари да видиш работи ли добре.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В това време не е много препоръчително да кара 3 дни с оцет и вода - блокът му ще стане на леден блок :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова една добавка за промиване и 30 мин. работа на двигателя оправя проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази цена ми я казаха в представителството на Хонда,няма да се очудя ако в другите магазини цената е много по-ниска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...