Jump to content
Танасико

Загрява на висок наклон

Recommended Posts

Здравеите колеги помагаите. Англичанката от известно време почна да вдига темп. много когата се движа по наклон на 5 та и 4 та предавка. Отначало помислих че може да е от високите темп. на въздуха въпреки че никога досега нее греела. Значи карам си по равен път на 5 та и темп е в норма, идва лек наклон и почва да качва веднага ако наклона е по-дълък 3-5 км и го изкарам на 5та влеза в критична темп. Веднъж пробвах и завъртях парното на топло и темп пада за секунди. Проверих гарнитурата на главата няма нищо там. А когато я напъна сериозно не грее какво е това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя наклон 3-5 км. на 5-та с каква скорост го изкачваш?Виж термостата, радиатора - май е това!Как провери гарнитурата на главата - не е гарнитура!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя наклон 3-5 км. на 5-та с каква скорост го изкачваш?Виж термостата, радиатора - май е това!Как провери гарнитурата на главата - не е гарнитура!

Ами нормална скорост 90-100кч/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи карам си по равен път на 5 та и темп е в норма, идва лек наклон и почва да качва веднага ако наклона е по-дълък 3-5 км и го изкарам на 5та влеза в критична темп. Веднъж пробвах и завъртях парното на топло и темп пада за секунди.

Почисти си хубаво питата на радиатора отвън и му направи и една промивка отвътре и мисля, че проблема ще изчезне .. :tooth:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е от термостат...Като качвам баира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих и друго...Преди време на Голф 4 ми се случи същото,но тогава се оказа водна помпа...Перката се беше отлепила от оста :tooth: Не знам на Хондата дали е така помпата... Дано не е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се е случвало същото. Причина - термостат за смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...