Jump to content
Opel&Honda

Двигател на хонда в астра - може ли ?

Recommended Posts

Здравейте, още обмислям варианти какъв двигател да сложа на астрата..сега като дойде пролетта, лятото .. ще я преправям цялата чидя се кой двигател да сложа или c18xe x18xe1 или някой хондажииски, ако може .. ?та да питам възможно ли е и ще стане ли някой в-тек на астрата ? и колко ще ми струва - самия двигател и слагането ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че можеш да сложиш хондов двигател в Опел, при положение че не разполагаш с неограничени финанси :) (Щом питаш колко ще ти струва, предполагам)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не мисля че някои от форума е правил подобна интервенция!Според мен е много лесно....или караш Хонда или караш Опел..! Но всеки има право да си прави каквото иска,все пак е демокрация :) Тука трябва доста работа,заварки и още кво ли не! И все пак късмет в начинанието :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, Астра с б серия мотор и съм гледал гонки с нея .Няма нищо невъзможно.

 

П.п ако речем че мотора компле е три бона .Около 5 моо и се справиш.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казвам, че е невъзможно - но пича щом пита колко ще му струва, нали се сещаш..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не мисля че някои от форума е правил подобна интервенция!Според мен е много лесно....или караш Хонда или караш Опел..! Но всеки има право да си прави каквото иска,все пак е демокрация :) Тука трябва доста работа,заварки и още кво ли не! И все пак късмет в начинанието :)

който и да е в-тек говоря ако стане .. щото единствено съм признал втек и gsi .. питам какви пари ще са ми нужни .. горе доло .. за да преценя кой двигател да си взема ... и дали ще си заслужава да ги дам за да карам с двигател на хонда ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук едни италиански диваци са боднали К20ка във едно спиидстърче :)http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2654598По добре си купи цяла Хонда,ще се лишиш от проблеми и ядове и то горе доло ще ти стъпи толкова :) Това е моето мнение.... :>

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в твоя случай ако не е Б серия се обезмисля всякакъв друг витек при положение че ц20 ти е по лесен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невъзможни неща няма. Има двигател от S2000 имплантиран в астра, при това със скоростна кутия от Сивик Тайп Р. Но за тази трансплантация не би трябвало да питаш за цена. Също така и на BMW E30 е монтиран B18C Spec R. Но за това трябва да си приготвиш доста време, доста пари и доста нерви. За това примерно се потготви примерно за един читав мотор поне 4000/5000 лева. А после идват скорости, полуоски, тампони, ЕЦУ, електрическа сиситема, праправяне на горивопроводите и горивна помпа и още поне толкова неща които не се сещам. А за цени по добре някой които е правил такива неща да каже, но предполагам че за да не стряската другите ще ти пратят лично съобщение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в твоя случай ако не е Б серия се обезмисля всякакъв друг витек при положение че ц20 ти е по лесен .

да де но все пак ако и възможно .. първо да питам мотора колко ще ми излезне, без слагането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин комплектован мотор B-серия (B16A1/B16A2) от CRX VT или от някое VTi ще ти струва между 3000-5000лв. За труд и допълнителните разходи по подобен swap нямам представа, но минимум още 1500-2000лв. Излиза, че ти трябват минимум 5000 до 7000лв. За толкова взимаш готова кола с B16-ка - Civic VTi, Del Sol VTi - в перфектно състояние. Tи ми кажи какъв е смисъла да го правиш по трудния начин?(Да не говорим, че в грубите сметки по-горе не съм ти изчислил цената на запазено купе Astra, понеже предполагам това го имаш. Ако вкараш и него в тотала наближаваш 10 майки)По безсмислен swap не мога да се сетя.. освен може би H22 в шкода..

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдин комплектован мотор B-серия (B16A1/B16A2) от CRX VT или от някое VTi ще ти струва между 3000-5000лв. За труд и допълнителните разходи по подобен swap нямам представа, но минимум още 1500-2000лв. Излиза, че ти трябват минимум 5000 до 8000лв. За толкова взимаш готова кола с B16-ка - Civic VTi, Del Sol VTi - в перфектно състояние. Tи ми кажи какъв е смисъла да го правиш по трудния начин?

това ме интересуваше .. то за тези пари да си сложа опелски мотор ще върви в пъти повечеблагодаря на всички за бързите отговори ... много добър форум !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Opel&Honda До колкото знам Опелските мотори и части вървят доста по-евтино от Хондовите. Според мен си сложи опелски - хем по-лесно ще стане, хем по-евтино ще ти легне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи казаха ли ви го сега за 7000 К нищо :)

 

В16А2 кат си земе един дел сол па кат литне .Такива суапове не се мислят са красота а за ластици по гонките .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича не е споменал че трябва да е б16 или б18.По добрия вариант е х22.По евтин е от другите мотори,пък като е ентусиаст що не?Определено ще е интересно

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не че неможе но няма смисъл,за тея кинти ц20 ще литне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе румба де изчезна бе :) Ма и ти си прав .но ако стъпи на 5к с хонда мотор /примерно/ то с опелския моо и да съска.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В16А2 кат си земе един дел сол па кат литне .Такива суапове не се мислят са красота а за ластици по гонките .

 

Като си вземе един издухан мотор, щото такъв ще намери за по-малко пари, и като му го монтират да работи на 3 цилиндъра, ако заработи (образно казано - имам предвид евентуални неизправности от най-различен характер), защото така ще му го монтират за по-малко пари - те тогава ще литне!

 

Както каза по-горе колегата Al Capone - възможно е, но не би трябвало да питаш за цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Току що уби всичко детско в мен па и отказа колегата от хонда :) За колко да го сложат бре човек за 5 бона .Само за работа говоря. Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невъзможни неща няма. Има двигател от S2000 имплантиран в астра, при това със скоростна кутия от Сивик Тайп Р. Но за тази трансплантация не би трябвало да питаш за цена. Също така и на BMW E30 е монтиран B18C Spec R. Но за това трябва да си приготвиш доста време, доста пари и доста нерви. За това примерно се потготви примерно за един читав мотор поне 4000/5000 лева. А после идват скорости, полуоски, тампони, ЕЦУ, електрическа сиситема, праправяне на горивопроводите и горивна помпа и още поне толкова неща които не се сещам. А за цени по добре някой които е правил такива неща да каже, но предполагам че за да не стряската другите ще ти пратят лично съобщение.

Даже в Х3 има такава Астра. На Джони Астрата.п.п. не съм уцелил правилния бутон, сори Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х2 е до 1600 кубика, но да има такава астра която до скоро се продваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, за мен с това мнение се изчерпа темата:

но ако стъпи на 5к с хонда мотор /примерно/ то с опелския моо и да съска.

:tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук едни италиански диваци са боднали К20ка във едно спиидстърче :)http://www.honda-tec...d.php?t=2654598По добре си купи цяла Хонда,ще се лишиш от проблеми и ядове и то горе доло ще ти стъпи толкова :) Това е моето мнение.... :>

Добър проект на жабарите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...