Jump to content
vlad_ko

Смяна на лампа на таблото

Recommended Posts

Здравейте колеги,искам да попитам как се разглобява таблото, за да се смени крушка? Лампата за бензин ми светна един единствен път докато се прибирах от работа. Паркирах пред блока, а сутринта, като включих на контакт и тръгнах лампата изобщо не светна. Заредих и го отдадох на това, че може би колата е била под наклон или нещо такова. Ама продължи да ме ровичка от вътре, та си направих експеримент. Не зареждах, докато колата започна да придърпва, а гадната лампа не светна, та ме съмнява, че е изгоряла. Някой може ли да ми каже как да стигна до нея? Колата е Сивик 4г. Д14А2.Поздрави,

Редактирано от vlad_ko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бързай със сваляне на таблото ами потърси във форума инфо за лампата за резерва на горивото. Проблема най-често изобщо не е в нея а в термистора на сондата за отчитане на нивото на горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много лесно се сваля! Има 2 види които са видими, след това махаш копчето за халогени и стопа за мъгла (излизат заедно)после от др. страна, пак има едно капаче, и него махаш развиваш 2 види и излиза пластмасата... после е лесно :angry:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много лесно се сваля! Има 2 види които са видими, след това махаш копчето за халогени и стопа за мъгла (излизат заедно)после от др. страна, пак има едно капаче, и него махаш развиваш 2 види и излиза пластмасата... после е лесно :angry:

По този начин ще падне само черната пластмаса със стъклото непосредствено върху приборите, ако съм разбрал правилно. А после самото табло лесно ли излиза, трябва ли да внимавам, докато го измъквам да не разкача нещо и заедно с всички уреди ли излиза, или само пластмасата с разните деления трябва да сваля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много лесно се сваля! Има 2 види които са видими, след това махаш копчето за халогени и стопа за мъгла (излизат заедно)после от др. страна, пак има едно капаче, и него махаш развиваш 2 види и излиза пластмасата... после е лесно :angry:

По този начин ще падне само черната пластмаса със стъклото непосредствено върху приборите, ако съм разбрал правилно. А после самото табло лесно ли излиза, трябва ли да внимавам, докато го измъквам да не разкача нещо и заедно с всички уреди ли излиза, или само пластмасата с разните деления трябва да сваля?
Е, разбира се ще внимаваш! излиза си лесно, мисля че беше с горния край към теб. Спокойно можеш да разкачиш буксите и да си смениш крушката.Излиза цялото със стъклото всичко е заедно без пластмасата. Редактирано от AutoGAD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да махнеш панелчето на резервоара в багажника (някъде долу в дясно беше), да откачиш 3-пиновия конектор на поплавака, връзваш черно(маса) към Зелено-червено (low Fuel лампата) и даваш на контакт - ако лампичката на таблото не светне значи е изгоряла, ако светне - целия поплавък трябва да се сменяП.П зелено черния проводник е за стрелката, ако го връзваш към маса, гледай да не удари макса на скалата

Редактирано от 5yo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитро, много ценен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...