Jump to content
sand0

ХОНДА масла таблица (вискозитет)

Recommended Posts

Стари данни:

Публикувано изображение

 

И по нова информация:

Публикувано изображение

 

 

This chart shows which vehicles have been tested and can use 0W-20. Each year, we’re going to use 0W-20

more, so be absolutely sure that you don’t accidentally use 5W-20 in a vehicle that’s made for 0W-20!

 

Тази таблица показва кои превозни средства са били тествани и могат да използват 0W-20.Със всяка година, ние ще използваме 0W-20

все повече, така че бъдете абсолютно сигурни, че случайно не сте използвали 5W-20 в превозно средство, което е направено за 0W-20!

 

Или както казват в България.. Бъдете сигурни, че сте сипали по гъсто масло (ако може грес) щото ти била стара кошницата :lol:

 

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от sand0
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми стана защо масовото масло 10w40 с което караме повечето никъде не фигурира. Толкова погрешна представа ли имаме с какво масло да си караме колите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Хонда /FR-V/ пак я няма никъде, айде дайте инфо... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MYA, до колкото виждам модели със същата серия мотори като твоята кола се препоръчва 5W-20 или в по новите таблици дори 0W20. Honda Element е с К серия мотор, както и някои по нови Акорди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0W-20 не се препоръчва а е ДОПУСТИМО!М/у другото европейското 0W-20 се измества от GREEN OIL което е минерално.И Горните таблици са за северно американския пазар. Примерно там прелюда 97-01 е 200кс всичкия :) Х22А*

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми сложиха 10-40 полусинтетично, това проблем ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е проблем. За нашето географско положение си е точно такова. Тези карти ми приличат канадски(скандинавски), където 20 градуса за тях жега. Затова и ползват масла w-20, w-30, заради по-добрия студен старт с тях. В Саудитска арабия същата карта сигурно ще съдържа масла от w-50 нагоре

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картите са за САЩ (не за Аляска)Другия път си сложи 5цане е проблема в 40ката. В 10ката е проблема.

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз пък имам оригинален пресниман ( :rolleyes: ) мануал за Сивик 5ген и черно на бяло пише че при интервал от -20 до +40 градуса Целзий се препоръчва 10W-40, при очакван температурен интервал под -20 до +20 - 5W-30Хич не е добре да се кара с масло 5W-20 при 40 градуса навън.-20 означава че при 100 гр. Целзий това масло е доста по-рядко от -40 такова

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимам си думите назад, пълна синтетика 5w-20 го няма този проблем и имат по-дълъг живот, издържат по-длъг пробег преди да има нужда от смяна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и FR-V е леко по нов двигателя :rolleyes: от 5та ген сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и FR-V е леко по нов двигателя :) от 5та ген сивик.

В твойта таблица въпреки това препоръчват 5В20 за него (всички сивици от 90-та насам са в един кюп)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разбирам ли, че на моя CIVIC, който е на 250 000К, трябва да сложа масло каквото са сложили в завода преди 15 години?

Редактирано от jamalito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирай. Освен ако не си му разширил вече халката !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирай. Освен ако не си му разширил вече халката :lol:

:( :( И тва го има като вариант !!! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...