Jump to content
JDM.BG

Въпроси за Биели Д15

Recommended Posts

Интересува ме някой знае ли дали биелите на д15 имат размери и като цяло хонда използват ли биели с различни размери, и какво означават номерата по биелите ????P.S. Както заводски излизат със лагери по цветове, които имат хилядни разлика според цвета така дали биелите имат разлика според номера ???

Редактирано от Sako_DJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от много компетентните, но да кажа - ти си си отговорил на въпроса :lol: Според щампите на биелите си купуваш лагери, лагерите са различни както ти каза => биелите имат разликa. Прочети това...има и картинки :yes:ОЕМ лагери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премерено е че различните номера на биелита означават различен размер на леглото за лагера.... разликите са в хилядни от милиметъра но все пак ги има....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко хилядни от мм. и с какво са "премерени"? :unsure::rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерени са с микрометър за вътрешни размери (незнам как се казва аз му викам вътромер :unsure: )уреда е с точност до стотни, за това немога да кажа точно колко хилядни е разликата но се вижда че имат разлика, съдейки по разликата в лагерите по цветове би трябвало и при биелите да е нещо от рода на 3 до 6 хилядни. Разбира се тези стойности не влиаят толкова на шлайфането на вала понеже допуските му са в рамките на стотици от милиметъра но все пак държах да се уточнят и тези неща. И при шлайфането на вала ще държа да се вземат под внимание тези разлики :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотни, не стотици.Няма толкова прецизни машини / и майстори /, които да работят с такава точност хилядна от мм. - вЕрвай ми! :rolleyes:

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотни, не стотици.Няма толкова прецизни машини / и майстори /, които да работят с такава точност хилядна от мм. - вЕрвай ми! :rolleyes:

Корекцията се приема... Относно машините и майсторите не съм толкова запознат но ще пробвам... незнам разпределителните валове с какви точности се правят но тук "наш*те" хора правят и разпределителни вало шлайфат и също копират спортни... За това мисля че ще са достатъчно прецизни при шлайфа на коляновия вал... Въпреки всичко ще им кажа да вземат под внимание разликите и според всяка биела да шлайфат....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик само да вметна, че ваш'те 'ора като копират спортни разпределителни валове не им шлайфат шийките, дето ляга вала в петите, а се regrind-ват само гърбиците. Да не вземе да се обърка някой. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик само да вметна, че ваш'те 'ора като копират спортни разпределителни валове не им шлайфат шийките, дето ляга вала в петите, а се regrind-ват само гърбиците. Да не вземе да се обърка някой. :rolleyes:

Точно това имах в предвид ама явно не съм се изразил правилно, добре че поясни, че пак щеше да се почне, и аз исках да си направя вал при тях ама не се сещам за никой със спортно валче от д серия в-тек.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално мога да ти изнамеря вал. Ако имаш мерак да си направиш удари един скайп :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарибил съм един фен от d-series.org да си продаде вала Crower stage 3 за D16z6 за 230$ с доставка до България. Ако решиш ми кажи и ще те свържа с него :) цената ми се струва доста добраП.П Ако ще турбинираш изпускаш офертата :D

Редактирано от Radeon4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...