Jump to content
Stoqn Iovchev

Проблем С Оборотите На Хонда Сивик 6-Та Ген.

Recommended Posts

Здравейте Колеги :)Имам следния проблем...като запаля колата и нали вече като загрее си държи 800-900 оборота но когато тръгна и карам известно време при исключване от скорост и оборотите ми рязко падат на 200-300 и след подаване на газ пак се оправят :worthy: не винаги го прави този номер но повечето пъти,а това много ме дразни :worthy: От какво може да става така? Някой имал ли го е този проблем? А и да не забравя...колата не беше карана около 6-7 месеца,преди това съм го нямал този проблем :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Исчисти дросела там където ляга клапата с помощта на парцал и бензин(има и специални спрейове за тази цел).Ако не си сменял въздушния филтър на скоро е хубаво и него да го смениш с нов.След тази профилактика би трябвало да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Колега :) Ще почистя и ще подменя филтъра още утре. Дано да се оправи :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги чистих си клапата но не се оправи.....на загряла кола, винаги като изключа от скорост и първо падат на 600-700 и после се вдигат на около 1000 и там си стоят, понякога застават на 1100, понякога на 900, но винаги първо паднат малко и после се дигнат. изчистих клапата без да я свалям, бърках навътре доколкото мога с кореселин и парцал, мисля че добре я почистих около "паричката" , сега да я свалям ли да я чистя пак, или е от нещо друго?сивик 6 ген d15z6 1.5

Редактирано от sa6o46

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колега, това изглежда точно като моя двигател, утре се захващам, и ще пиша дали съм я оправил!между другото не съм сменял въздушния филтър и е малко мръсен..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
направих всичко както е описано, няма резултат, може би съвсем малко по добре да е, немога да преценя, но пак като върна газта в движение първо падат оборотите до 700 някаде и после се дигат някаде между 1000-1200 и там си оставатсвалих и капака на филтъра и направих едно кръгче така, няма разлика освен че поваче бръмчи.. Редактирано от sa6o46

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май се пооправи...направих видеона място при загрял двигателhttp://www.youtube.com/watch?v=QXk_BqR0wk4в движение при загрял двигателhttp://www.youtube.com/watch?v=QMlFEy8eMKEвсе пак незнам дали не трябва да се пръсне WD40 и във колектора, там кадето се монтира IACV-то нали има 2 дупки, нетрябва ли и там да се почисти?

Редактирано от sa6o46

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги вижте клипчетата, и кажете дали и вашите хонди са така :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е заради много ниските температури колега и смученето на много студен въздух...затова ти държи малко по-високи обороти, които като спреш на място се нормализират след секунда...тия дни като се постопли ще видиш резултата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е заради много ниските температури колега и смученето на много студен въздух...затова ти държи малко по-високи обороти, които като спреш на място се нормализират след секунда...тия дни като се постопли ще видиш резултата....

Колега, при мен се получава точно както казваш, в движение като пусна газта, оборотите са около 1200, докато не спра, след което се нормализират, днес изчистих IACV, промяна обаче за сега няма, не мисля, че е нормално това!След чистенето на IACV, не съм ресетвал компа, а май тряба?Има ли решение на проблема колеги?Става въпрос за D16Y7!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой справи ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги ама много се скатавате :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...