Jump to content
gothic_fan

Прешлени За Сняг

Recommended Posts

Колеги, какво мислите за това:

 

Публикувано изображение

 

Нов продукт е явно,защото на малко места го намирам. Слагал съм вериги в студа и знам каква мъка е като навън е -10. А тези се слагат за 0 време. Според Вас ще вършат ли работа, че планувам едно катерене по завои в края на Декември.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно изглежда, незнам само колко надеждно е и дали няма да се разкопчават и да ги губим по пътя, бих ги пробвал аз лично

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз го гледах, но не ми се струва особено надеждно. Досега не съм изпадал в ситуация да ми трябват вериги, но за тази зима съм решил да си взема; ей така, да има. Китайските ментаци от Илиянци и др. подобни съм ги отписал. Мисля да избирам между THULE (KONIG са вече тяхна собственост) и PEWAG. За моят размер (195/60R15) в момента има налични следните:

 

Публикувано изображение

Първо смятах да са Pewag Sportmatik SMX, но след като изгледах следното видео и установих, че няма нищо страшно в поставянето, реших да взема Thule CB-12:

 

http://www.youtube.com/watch?v=CjCuvTTMZN8

 

Иначе има едно интересно предложение на Michelin - Easygrip Composite Snow Chains, но цената е около 100 лири :blink: (в UK), и с транспорта ще излезе златно. Иначе бях навит да ги взема. :D

 

Публикувано изображение

 

Ето го в действие, изглежда върши работа за в сняг и не би трябвало да наранява гумата:

 

 

Има и едни авточорапи, но за тях така и не можах да намеря добри отзиви, изключая продаващия ги, който обикаля от форум на форум и ги хвали. Дори и да работят на лед, просто не ги виждам в дълбок, неутъпкан сняг. А като вземем предвид и цената от 145 лв. и по-добре нещо качествено и изпитано като стандартните зимни вериги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тва е истината - http://vbox7.com/play:c1c94073 - текстилни вериги. С кевларени нишки.Видях такива подобни на тези от рекламата, цената им е 99 лв. с ръкавици в комплекта :blink:ПП: Сега виждам, че колегата е коментирал.Нека завали, ще ти кажа как се представят :D

Редактирано от Krelion

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах ги тия чорапки но нещо не ми се видяха достатъчно сериозни за преспи. Аз съм с нови зимни гуми и куатро де,но никога не е излишно подсигуряване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ПСС форума скоро ги коментираха текстилните вериги и нямаше добри отзиви, до колкото разбирам не помагат особено, късат се, а после ако оцелеят след карането приличат на парцал и се чудиш къде да ги навреш, за да не си омърляш колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия прешлени едно време помня на москвича слагахме подобно но се завиваше със болт и гайка(самоделки), ако е здрав самия синджир нямат грешка. Та сега и, аз съм намислил да си изработя такива :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия прешлени няма ли да се чупят и да друсат много? а за тоя чорапи :D:D:D то верно зимата съм виждал баби и дядовци с маратонки и обуват по едни плетени терлици да не се пързалят .... ама за кола няма да стане така :D и аз не съм изпадал до момент с вериги и дано не ми се наложи но преди време имаше едни гуми с шипове good year бяха ... не бяха с цели редове но тук таме ееее нямат грешкааа:) лед сняг.. 2ра и газ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги на хубава и нова гума не и трябва верига.Това е мойто наблюдение като гумаджия.

Редактирано от REDJI11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гума на повече от 2 зими не е вече зимна гума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...