Jump to content
flerfler

Кое Е Правилото За Автоматик

Recommended Posts

Нов съм и в форума и с автоматик,затова ще помоля знаещите да ми обяснят дали може автоматик да тегли друга кола или може ли него да го теглят,щото вчера се наложи да помагам на един приятел като го задърпах около 2км.до майстора при което той ме навика че може да прецакам така автомата.Да ли не съм свършил белята?Не виждам разлика във вървежа засега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пръв път чувам, че автоматик НЕ МОЖЕ да тегли;) Гледаш ли американски филми? Колко коли си виждал да теглят каравани, ремаркета, лодки? 95% от тях са автомати. Бахти самоуките майстори!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи си от автоматика.Например за CVT който се слага в HR-V съм чел че може да се тегли до 50км със скорост до 40км/ч при включен двигател и на NА за препоръчване - да не се тегли ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем да теглиш друга кола(ремарке). Даже с автоматика се тегли по-добре (плавно) - превключва скоростите сам.Не е желателно да те дърпат. Може но на малки разстояния, на неутрална, със скорост до 50 км/ч и за предпочитане с работещ двг. Ако двг. не работи е доста рисковано. CRV и HRV не се дърпат с колесар, т.е. трябва и четирите гуми да са на пътя или да го качиш на камион(ремарке).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти си го дърпал него нямаш проблем! Виж да те дърпат теб не се препоръчва (макар че не си написал каква ти е колата, но принципно не е препоръчително), а в някои неизбежни ситуации когато се наложи, се спазват някои основни правила - вече ти ги написаха.Но в обратния случай (ти да теглиш някой) няма разлика с автомобил с ръчни скорости. Дори може да се каже, че става по-плавно. Бъди спокоен! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори колеги,сега си отдъхнах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...