Jump to content
respawn

Въпрос за кутия P7 (l3 Usdm)

Recommended Posts

Здравейте колеги, на моята кола кутията е късичка особено 5-тата , на 3000 оборота съм с 90км/ч. Два - три дена стана се ровичкам из нета, и намерих инфо за 5-тите скорости, ето ги и тях.694 = 88-91 CRX HF.702 = 92-95 Civic.750 = 92-95 Civic Si.771 = 88-91 Civic/CRХ Si.878 = ZC L3Моята кутия е с файнал 4.250 а скоростите са тези:1ва- 3.2502ра- 1.8943та- 1.2594та- 0.9375та- 0.771и на този калкулатор с тези горните числа дето уж ми е кутията http://www.fatboyraceworks.com/gears/ с 3000 оборота ми дава ,че съм на 63 MPH което е 101 км/ч , а на моя километраж ми показва 89-90км/ч, на 4000 оборота съм с 120км/ч.И въпроса е следния, искам да сложа по дълга 5-та, гледайки от горните числа за 5тите ... излиза ,че .694 CRX HF е най-къса, но трудно ще намеря а й няма голяма разлика със сравнение на .702 Civic 92-95 на 3000 оборота има разлика 1 миля което е нищо. Понеже знам че 5та генерация е с хидро съединител , а моята с жило. Ще стане ли тая цепия :) или съм обречен извънградско колата да не ми е икономична и все във високи обороти ?Ако стане да сложа .702 с моя final drive ( 4.25 ) на 3к на 5-та ще съм с 112 км някаде , а това в сравнение със сега са си 22км отгоре.п.с. Може ли калкулатора да не е верен и да се бъркам ? Ако тази предавка от тези сивици предполагам 1.3 до 1.5 моторите нестава ,каква ми е алтернативата за по-дълга 5-та ?И не на последно място кутията е П7 от кончерто,роувър и до колкото гледах из нета , за нея излизат горните посочени предавателни числа за скоростите, но може и да не е това. Общо взето незнам ква ми е кутията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добрият вариант да разбереш какви са предавките е ,отваряш и броиш :) 5-тата от хидро кутия става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

respawn, сигурен ли си че това ти е кутията ? :) Защото фабрично не е тази ;) а да я смениш предавките/кутията иска играчка.

 

0.702 = 92-95 Civic - най-лесния вариант .

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно, че това е най-добрия вариянт, но за файнала съм сигорен че е 4.250.... остава да разбера коя от 0.771 или 0.878 ми е 5-тата, но това почти няма значение, защото искам да сложа 0.702 или 0.694. Въпроса е с колко км/в се удалжава скапаната 5-та предавка, дали е така както го сметнах с 0.702 в + идват 22 км/ч повече при 3000 оборота.п.с. тази 0.702 от каква кутия да я търся, искам да си пусна обява,но да не напиша някоя глупост и на 100% ли става на моята кутия с жило ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предавките/кутията трябва да за ЗЦ ... 5-тата ти става търси смело.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги май нещо съм се объркал.... по калкулатора от горе... това което е в действителност при мен в 3000 RPM на 5-та се получава ,че съм с 4.4 final drive и 0.878 5та скорост .... излиза точно че съм на 56 мили което е 90 км/чето ги и другите предавателни числа на кутията 1.6 DOHCP7 (PP 7A - M4)1st - 3.252nd - 1.9443rd - 1.3454th - 1.0335th - 0.848Reverse - 3.153Final Drive - 4.4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с тези предавателни съм по-съгласен само дето сега бъркаш файнал драйФа ;) Файнала ти е 3.88. Тези глупости дето гледаш на коя с колко ги забрави ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Final drive .... просто няма как да стане да ми 3.88 или е 4.250 или 4.370 (4.4)...п.с. тази 5-та скорост която е 0.702 някои има ли идея поне от какъв мотор може да е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е щом казваш ... аз тея работи не ги разбирам :lol: Ще си първия с такава кутия ......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Д14а2 и не съм много сигурен-Д15б7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е щом казваш ... аз тея работи не ги разбирам :lol: Ще си първия с такава кутия ......

Добре тогава , дайте от някаде една формула, понеже калкулатора е грешен, да сметнем с 3.888 файнал на 3000 оборота на 5-та с колко трябва да се движи която и да е кола ако предавателното и число е 0.878 ?Това на моята кола е с 90 км/ч ,километража е верен. Замерван е с 2 различни коли. Аз изхождам от там че единствено при 5-та 0.878 и файнал 4.4 се получава при 3000 оборота колата да е с 90км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега защо не направиш една справка в Полезни тех. теми-Скоростни кутии-Предавателни числа от колегата AMD.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-та: 0.878 ; Файнал: 3.88

При 3000 об на 5 та със 175/65/14 трябва да си на ~96 км/ч

при 2950 об на 5 та със 175/65/14 трябва да си на ~94 км/ч

 

Та тези 50 об ако може да ги хванеш на оборотомера ти си цар. Да не говорим колко вярно показва и т.н. Колкото и да си мислиш файнала ти е 3.88 ....

 

и преди да напишеш, че пак си сигурен, че е така както казваш:

5-та: 0.878; Файнал: 4.437

 

При 3000 об на 5 та със 175/65/14 трябва да си на ~84 км/ч

При 4000 об на 5 та със 175/65/14 трябва да си на ~112 км/ч ..... Какво си говорим изобщо ????

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре както и да е... квото е такова числото щом 0.878 ми е 5-тата ... след като се сложи 0.702 ще имам желания ефект да се вдигне малко скороста а оборотите да се запазятОт темата на AMD за числата значи всички сивици без Си( предполагам малка в-тек) имат 0.702 която ми трябва ?

Редактирано от respawn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, практиката показва, че никога не може да си 100% сигурен :lol: Ама по принцип 5 ген д15 за по-сигурно.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми... освен да кажа и тука ако някой има кутия на части.... от сивик да се обажда малко ще му създам работа да брой ама кво да се прави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кончертото ти е с Д16 двувалова, скоростите би трябвало да са като на ЦРХ, т.е. 0.878 пета, но файнала е 4.25.Става да сложиш 5-та от д16а6 0.771, тогава при 100 км/ч ще си със 3000 - 3050 оборота/ при 195/50/15 гуми.Грешка, от 1-4 скоростите са като на црх, 5-та е 0.848 :lol:

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега и аз така мисля колега. Когато купих колата след известно време счупих кутията с която беше пак П7 тогава и броих зъбите излезе че е 4.250 файнал, след това купих тази с която съм в момента пак П7 но от роувър ... няма абсолютно никаква разлика в 2те кутий еднакви са от всякаде по скорости и т.н.Но това няма значение .. търся 5-та предавка от S20 кутия която има предавателно число 0.702

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш да разгледаш тук:http://www.d-series.org/forums/transmission-alley/101624-what-gearbox.htmlТочно по темата ти е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, много полезно! Вариянтите са 2-ва или 0.750 от малък втек или 0.702 от 1.3, 1.4 , 1.5 сивици 92-00 година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...