Jump to content
PIKap

Руска рулетка на пътя! Има ли свидетели ?

Recommended Posts

Опасна игра, наречена “пътна руска рулетка”, е новият хит в автомобилните гонки в нощна София, информира британският “Дейли Телеграф” в обширна статия.Модата датира от лятото, а според автора на статията Робърт Нърдън жертвите от нея са най-малко пет.Шофьорите, търсещи висок адреналин в столицата, са готови да се сблъскват със смъртта, като залагат суми около 10 000 лева и профучават на червен светофар на кръстовище със скорост над 120 км/ч, като нямат право да използват спирачки.Според изданието руската рулетка се играе почти всяка нощ в северната част на града.Участниците в смъртоносното забавление са предимно млади момчета около 20 години, които карат спортни автомобили.Те се събират около полунощ на предварително избрани места в северната част на града.Освен тях има и специални “гардове”, които пазят “състезателите” да не бъдат изненадани от полицията.Всеки път организаторите на гонките избират специално по-натоварено кръстовище, където залозите започват.За да спечели от “Пътната руска рулетка”, участникът трябва да премине с висока скорост на червен светофар на натоварено кръстовище и да не се сблъска с друг автомобил, да не удари пешеходец, както и да не излиза от пътя.Британското издание информира и за друг вариант на играта, при който шофьорът влиза в кръгово кръстовище срещу движението.В края на статията е цитиран и български таксиметров шофьор, който признава, че често го е страх да кара в столицата по тъмно.“Аз, като всеки друг шофьор на такси в София, спирам на зелено, за да се уверя, че никой не идва отсреща”, завършва таксиджията, представен като Румен Георгиев.Лично бях свидетел на това .Нямам думи ! Добре че се огледах. Новината е стара, но мислих, че всичко е приключило :blink:

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;):);):lol: :lol: нима има кой да вярва на измислиците на журналистите ? п.с. бил си свидетел на поредния oлигофрен ... Редактирано от chirenski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си играеше на "руска рулетка" един днес, обаче и на мен ми се наложи да го гледам, но посред бял ден. Трябваше да направя ляв завой на едно кръстовище. В същото това време един бус беше спрял така, че блокираше видимостта ми натам. Светва зелено, селянинът зад мен свири да тръгвам (на такива винаги им пожелавам да ми свирят на... изпускателната система; за ауспуха говоря, нали, да няма недоразумения ;)), включвам първа, тръгвам кротичко, като непрекъснато гледам наляво и в този момент едно черно Audi A8 прехвърча през кръстовището. :lol::);) Ако бях тръгнал малко по-рано и по-отривисто... :lol:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има .. аз сам го виждал с очите си ама малко са го видоизменили ... пъровото хората не са със спортни автомобили а с бараци и са цигани на хероин...другото което не знам за София .. ама за Нова Загора - знам и сам го виждал .. има и доста познати пострадали от тъпите мангалиимаше репортажи по този случей с мартин карбовски ...

Редактирано от R-Racing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...