Jump to content
Slade

Тропане от ходовата част

Recommended Posts

Здравейте,От доста време насам забелязвам, че като правя завои по стръмни улици или по такива със спящи полицаи/бабуни понякога чувам гаден метален удар под колата - все едно удар по арматурно желязо. Често не мога да определя дали идва от предницата или отзад. Във волана не се усеща нищо! Понякога звука идва при преминаване през самата неравност, понякога малко след нея, но се получава при усукване на купето.Тия звуци зачестиха напоследък, а единствения установен проблем по ходовата ми са позакъсани големи тампони на задния мост.Някой има ли идея какво може да е? На някой случвало ли му се е подобно нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биелетки и/или накрайници на кормилна щанга. Влез в някой канал, хвани елементите и ги раздрусай - ако имат луфт и чуваш почукване, ясно къде е проблема :) Имам същият проблем, ще изчакам да мине зимата и тогава ще ги сменя. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,От доста време насам забелязвам, че като правя завои по стръмни улици или по такива със спящи полицаи/бабуни понякога чувам гаден метален удар под колата - все едно удар по арматурно желязо. Често не мога да определя дали идва от предницата или отзад. Във волана не се усеща нищо! Понякога звука идва при преминаване през самата неравност, понякога малко след нея, но се получава при усукване на купето.Тия звуци зачестиха напоследък, а единствения установен проблем по ходовата ми са позакъсани големи тампони на задния мост.Някой има ли идея какво може да е? На някой случвало ли му се е подобно нещо?

Този звук най често е от износени тампони на тросионната щанга като се чува плътено чукане на метал в метал.При проверка на око понякога на пръв поглед изглеждат външно добре но вътре под държача гумата е износена.Чува се само при осукване или минаване през неравности , докато при разбита биалетка звука е по спицифичен но провери и двете за по сигорно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път чувам че Сивик има торсионна щанга.Къде точно се намира на кое казваш торсионна щанга?

Редактирано от vipbeels

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека пробваме с тампони на стабилизиращата щанга ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата вероятно (сигурно) има предвид стабилизиращата щанга. Там ще да е проблема, ако има такава. Някои сивици имат, други нямат. Двата ми сивика са 6 ген и единия има, другия - не. Тампоните почти винаги лъжат на външен вид, изглеждат здрави, а като свалиш планката и хоп - дупка в тях. Поне не са скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги, ще погледна дали имам такава щанга и ще сменя тампоните профилактично. Звука не се появява всеки път и при всяка неравност, но често при по-силно усукване на купето или по друга (неясна за мен) причина се появява.И аз се учудих, че се споменава торсионно окачване - такова имах на задния мост на предишната кола и като се счупи бяха големи ядове с ремонта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата вероятно (сигурно) има предвид стабилизиращата щанга. Там ще да е проблема, ако има такава. Някои сивици имат, други нямат. Двата ми сивика са 6 ген и единия има, другия - не. Тампоните почти винаги лъжат на външен вид, изглеждат здрави, а като свалиш планката и хоп - дупка в тях. Поне не са скъпи.

Моя грешка :smile1: Писах го малко на бързо , благодаря за коректната корекция ^_^ .Имах предвид стабилизиращата щанга ама какво написах :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...