Jump to content
Very Fast Coupe

Отваряне на багажника с дистанционно

Recommended Posts

Здравейте,тези дни си монтирах аларма, която има опция за отваряне на багажника с дистанционното, та си мисля дали мога на жилото на багажника да монтирам машинка за централно и да я вържа към алармата. Питането ми е дали някой е правил нещо подобно и дали е осъществимо.Предварително благодаря за мненията ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е отзад, на вътрешната страна на калника, където минават жилата за отваряне на багажника и на резервоара това за багажника да му срежа обвивката и към самото жило да закача машинка за централно заключване. След това ще направя шина, която да възстанови облицовката, така че да продължи да може да се отваря и от оригиналното лостче до седалката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега правено е и е осъществимо. че даже и работи.сега мисля на жена ми на тойотата да правя такъв фокус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер,А колега, можеш ли да ми кажеш дали е така както съм го замислил и дали има някакви тънкости, за които може да не съм се сетил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънкостта е, че пневматичните машинки при подаване на сигнал се отварят/затварят напълно, но не се връщат! За да работи качествено трябва машинката да се връща обратно в изходна позиция, иначе ще остава дръпнато жилото, следователно ще е отворен постоянно багажника.Иначе е осъществимо. Има даже наръчник как да стане, ако знаеш английски ще го изровя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен , не режи обвивката , а гледай някаде с лост да свържеш . после може да не ти оваря ръчно и като се скапа мащинката да не можеш да овориш никак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега машинката се закрепя вътре в багажника на елемент които дърпа жилото не на самото жило

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.Мисля си, че дори и на жилото да я сложа, то нали и в момента има механизъм, който връща лостчето гогато се отваря ръчно, тоест и машинката ще се връща от същия механизъм.Относно монтирането директно към механизма, не съм разглобявал там и не знам дали има място на което да се постави машинката и място за което да се закачи за да работи, но ще разглобя и ще пробвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам колегите са ти казали важните неща.не режи обвивката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и направих, монтирах я в кухината на багажника, директно закрепена към механизма (бравата), но сега проблема е че машинката няма достатъчно сила, за да задвижи бравата...помагайте сигурно има някаква тънкост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стандартните машинки казано просто дърпат с сила 3 килограма ако не ти стига става сложно :lol: успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стандартните машинки казано просто дърпат с сила 3 килограма ако не ти стига става сложно :) успех

Еми за съжаление не ми стига...ама честно казано се съмнявам че тази е 3кг.....малко да я стисна и не иска да движи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви машинки слагате? продават се специални за багажник - действат на принципа на електромагнит. има - ток дърпа - няма - не дърпа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какви машинки слагате? продават се специални за багажник - действат на принципа на електромагнит. има - ток дърпа - няма - не дърпа....

Я гледай ти....интересно...колега дай малко повече инфо за такива машинки...от къде могат да се купят, цени ит.н.Предварително благодаря за инфото...явно това е пиниза, че тъкмо мислех две машинки на куп да връзвам, че да е по-силна... :) мани, маниП.П. ще се изложиме пред чужденците... :robot: Редактирано от Very Fast Coupe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще търсиш машинка за Отваряне а не за Отключване на багажника. Например на моето CRV багажнека се отваря с бутон, отпред на шоф. врата и машинка, т.е. търси от моргите . Машинките за отключване са по-слаби, понеже само отключват и след това ти с бутон на багажника го отваряш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не съм с бутон а с жило, но то се видя, че ми трябва по-силна де, така че...това е начина...Въпроса ми е някой да каже от къде (освен от моргите) може да се купи такова чудо, тъй като не съм засичал по автоманиите да имаП.П. Пък и да е нещо по-универсално, както са тези за централно, че ако купя от някой конкретен модел може да видя после зор със закрепването и връзката към механизма :robot:

Редактирано от Very Fast Coupe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо друго, виж дали правилно ти е регулирана ключалката. Леко ли се затваря багажника или трябва да го треснеш. Ако се затваря трудно ти е необходимо по-голямо усилие да го отвориш и можеби за това не работи машинката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе леко си се затваря, не съм имал проблеми с това, просто ми се струва, че си трябва силна машинка. Каквото и да правя с тази няма да стане...благодаря за предложението иначе, но ще търся електромагнитна машинка.....ако някой знае нещо по въпроса да казва....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...