Jump to content
Mkilla

Глоба за неправилно паркиране

Recommended Posts

Здравейте , скоро мисля да ставам ваш колега по марка а именно "Хонда", но да ви кажа като гледам дереджето на милата родна страна , се замислям дали да не си купя колело ( ако има на хонда хаха ) и с него да си се предвижвам.Прибирам се от работа и какво да видя на чистачките ? - фиш от столична община за неправилно паркиране.Само да уточня , че цял живот паркирам на 1 и също място а именно на тротоара точно под нас си.Добре но , човек все пак работи и не всеки ден обръща внимание на автомобила си.Та на този фиш съставен от служител на Столична община в понеделник пише , че крайният срок за плащане е вторник , демек само 1 ден.Но , човек трябва и да работи ? Този 1 ден мислите ли , че е нормало човек да се освободи и да отиде да си плати доброволно глобата.Е добре но само да добавя , че цялата улица от тази страна имат тези фишове.Въпроса ми и най-вече възмощението което изпитвам към всичко това което става е именно - нормално ли е да има 1 ден срок за плащане на глоба , най-вероятно в размер на от 20 до 50 лв и ако е нормално какво следва ако не се заплати ?На всичкото отгоре тези протоколи не трябва ли да се връчват лично ? Ами ако го духне вятъра примерно или някой си го е взел за тоалетна хартия ( за каквото са предназначени тези протоколи !!) , какво става ? Ако има подобни случаи с хора от форума нека и те да изкажат мнение ако имат желание.Благодаря :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е същите фишове ги слагат и за неправилно паркиране върху зелени площи макар и трудно да се дефинира това "зелени" Фиша ако не се плати в срока който е даден се изпраща със снимки в КАТ и най-вероятно от там ще получиш акт това е което мога да ти кажа. Аз си го платих и ми взеха 20лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е същите фишове ги слагат и за неправилно паркиране върху зелени площи макар и трудно да се дефинира това "зелени" Фиша ако не се плати в срока който е даден се изпраща със снимки в КАТ и най-вероятно от там ще получиш акт това е което мога да ти кажа. Аз си го платих и ми взеха 20лв

+1 мисля , че на фиша ти шише , че можеш и по банков път :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е , че няма банкова сметка а в срок от 1 ден се ходи до общината.Ами ако си заминал някаде какво става.Мисля , че това е доста несериозно.Тези неща се връчват лично с/у подпис.То утре може да има протокол , че дължиш 2000000 на държавата и да ходиш да си ги платиш.Незнам :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо , че се връчват лично :lol: Аз получих такава честитка , на която ги имаше тези данни , срока ми беше наистина 14 дена . Някаква обърквация е станало - започвам да си мисля , че е бъзик :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше 3 дневен срока

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди беше като видиш фиша само те уведомява и след 2-3 седмици идва писмо в което имаш една седмица срок от получаването да платиш наложената глоба.А в момента последните 3 фиша скорошни всичките, ми бяха за срок от 7 дни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мерси колеги :lol: Някак си няма да уважа това за срок от 1 ден , не ми се вижда никак нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз паркирах 5 години на една и съща малка улица всеки ден когато съм на работа и в един миг видях как паяка ми вдига колата/ ама само моята, друга след това не пипнаха/ и падна едно бягане след него и айде плащай и ходи се разправяй ,така и не разбрах защо ме бяха нарочили. а за сроковете май си ги слагат както искат. скоро на един комшия му залепиха пред блока дето са над 30 коли и само на него - накриво ли беше спрял, що ли, та срока видях че беше 1 седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...