Jump to content
Dimteam

С какво да залепя контактната пластина на нагревателите отзад?

Recommended Posts

Колеги помагайте , че вече останах без идеи. Когато купих колата се оказа че от едната страна ми липсва пластинката в която се включва куплунга подаващ напрежение към реотаните на заднато стъкло. Опитах да го залепя със сребарно лепило и отгоре с течен метал. Работиха една седмица и спряха. После опитах директно с поялника да запоя пластинката върху площадката обаче не иска да хване хубаво калая и пак не стана. Помагайте колеги с какво да я закрепя тази пластинка че зимата идва и е много трудно карането без реотаните изпитах го миналата зима :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Практикер има едно eлектропроводимо лепило на Bison но си беше цифра.Мисля че 30-35лв дано не греша.http://www.profix.bg/plugins/content/content.php?content.66

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз точно със същото го лепих , но то няма якостни качества и от вибрациите когато минеш през дупка и се отлепва пластината. Затова търся нещо подобно ама и да държи здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никой друг ли не се е занимавал с тази въпросна пластинка ? Помагайте че температурите почват да падат и ситуацията става тегава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлегата беше го запоявал, ама става дума за рено. Аз се се каня да пробвам хондовските дали се запояват ама нещо още не му е дошло реда :) Ако пробваш преди мен пиши да знам дали да се мъча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е разлепено същото,пробвал съм с поялник и не става,не хваща изобщо.ще следя темата с интерес,дано има решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя пластинката фабрично си е запоена. Но аз опитах и тази да запоя ама работата е много тегава понеже трябва бързо да се нагрее калая и да се разтопи иначе ако задържиш повече поялника площадката започва да оксидира и спира да хваща калая. Говорих с един майстор и той каза да търся Антимон това било нещо като смола която много здраво държи а и е проводима. Използвали го тези който пренавиват бубини и ел. мотори. Някой знае ли от къде може да се намери ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сребърен лак от Конрад - тествано е многократно. На шишенцето пише - "Silberleitlack". 10-12 лв по спомен, но съм го купувал отдавна и не съм сигурен дали цената все още е такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм преди години че можело да се направи проводящо лепилото като се смеси с стрит на прах графит от молив ,ама за това дали ще свърши работа не знам-нищо не пречи да се пробва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Dary този сребърен лак държи ли здраво ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сребърен лак от Конрад - тествано е многократно. На шишенцето пише - "Silberleitlack". 10-12 лв по спомен, но съм го купувал отдавна и не съм сигурен дали цената все още е такава.

от къде може да се закупи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конрад електроникс срещу баня Мадара. Ако напишеш името на магазина в гоогъл веднага ти излиза и карта с местонахождението на магазина. Аз четох в другите форуми че доста хора са си оправили изгоряли реотанчета ама не видях никой да го е ползвал за пластината. Та въпроса е дали ще държи здраво че като мина през някоя дупка да не се отлепи пак ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моито го залепих миналата година с някакво лепило Бизон стана много здраво и цяла зима нямах проблем но сега изгуби проводимос ток идва до келемата но не прехвърля на стъклото почистих го отгоре леко с ситна шкурка и го намазах с течен метал за сега работи /на лепилото съм хвърлил опаковката но го купих да лепя огледалото на рендето помня че беше Бизон/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мойта също не работеше нагревателя.Закарах го при един преятел ,който ми подържа музиката,алармата и въобще всичко от този род в колата,та той го оправи за в миг,щото било японско.Ако не може да се оправите ще ви дам телефона му да ви свърши работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска се хванах да си запоя крачето и резултата е УСПЕХ ! Трябва малко сръчност и става номера. То фабрично си е поено. (ако има значение колата е 5 ген седан)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз вече знам че това е най-добрия вариант , но проблема при мен е че преди да разбера че може да се запоява бях мацал с поне 2 вида лепило който са замърсили площадката вследствие от което калая не хваща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...