Jump to content
gope7o

Проблем с километража

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви питам някой от вас имал ли е следния проблем:Значи вчера както саи карах и изведнъж километража ми отказа падна стрелката и крайвсичко друго иначе си бачка температура,гориво,оборотомер мигачи абе всичко с изключение на километража.На някой колега ако се е случвало така кажете как го оправихте.Става дума за Сивик Купе 1994 Д15Б7.Мерси предварително:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз имах подобрен проблем-решението нов датчик(отпред на скоростната кутия има 1 датчик отгоре,той се държи на 2 или 3 болта от него излиза жило в Монтана цената му беше 20 лв. :D,отиваш в най близката морга искаш скоростна кутия и върху нея е само този датчик мисля :) няма как да го объркаш,пада се от задната страна на кутията към купето.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателния отговор колега обаче мисля че проблема е друг защото на купето всичко е електронно и няма жило никъде:)Благодаря все пак ПОЗДРАВИ!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика ти е отгоре на кутията,в задната част,букса с три кабела мисля че беше.Няма жило :lol: Прегледай буксата в какво състояние е и дали не се е откачила(макар че ще ти светне чека).Ако имаш възможност тествай със здрав датчик,ако няма промяна търси проблема в таблото или кабелите към него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и виж бушона как е... последния път като ми спря километража алтернатора не зареждаше акумулатора и угаснах....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колеги след малко ще ходя да проверя датчика,буксата и бушона.ПОЗДРАВИ!!!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика ти е отгоре на кутията,в задната част,букса с три кабела мисля че беше.Няма жило ;) Прегледай буксата в какво състояние е и дали не се е откачила(макар че ще ти светне чека).Ако имаш възможност тествай със здрав датчик,ако няма промяна търси проблема в таблото или кабелите към него.

Колега бушоните са ОК,буксата е захапала яко и тя е ОК.Обаче датчика не от към буксата а от долната страна където лежи на скоростната кутия е омаслен.Одеве като и направих едно кръгче вдигна стрелката и заработи идеално и кактоси беше добре стрелката притрепери и падна на нула и край.Направи същото както онзи ден.Най-вероятно проблема еот датчика ти как мислиш?И ако евентуално е от него знаеш горе долу колко пари струва това чудо. ПОЗДРАВИ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика е този:

Публикувано изображение

изглежда така:

Публикувано изображение

откачи буксата и я огледай за зацапани контактни пластини,най вероятно има не добра връзка някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...