Jump to content
demon89

Помощ за една част от колата

Recommended Posts

Здравейте,преди няколко дни колата почна да губи антифриз(около 100тина грама на ден).Вчера се потъркалях под нея и видях,че проблемът идва от този чаркалък

 

Публикувано изображение

 

 

Мъркучът излиза от главата (под делкото) минава през това и влиза в купето(най-вероятно отива към радиаторчето на парното,но не съм сигурен).Някой може ли да ми каже какво е това,каква работа върши и подлежи ли на ремонт или директно трябва да се сменя.През него не минават никъкви други маркучи кабели и т.н. само този.Така като го гледам е съставено от две части и би трябвало между тях да има накъкво оплатнение или гарнитура която може да е заминала,но предпочитам първо да попитам преди да тръгна да го разглобявам.Пробвах и да затегна скобите ,но без ефект.

Колата е Кончерто 94 хечбек.

Предварително благодаря.

Редактирано от demon89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там би трябвало да има клапан, който регулира топлата вода за парното, но трябва да е свързан с жило към ръчката за топло на таблото. Сигурно нещо е напасвано там на мястото на оригиналния клапан (а и скобите не са оригиналните на Хонда).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯмам никаква идея,нето аз нито баща ми не сме правили някакви ремонти по парното до сега.Иначе някъкви предложения за отстраняването на проблема??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След повторно оглеждане на колата видях,че има едно жило свързано към тази част но малко над нея.Явно това е някакъв клапан понеже жилото освобождава и затваря при въртене на реголатора за температурата вътре в купето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kлапан е.. На мен ми заяжда точно по средата на врътката и се чудя кога ще го свалям и аз.. Провери доставя ли се като част и каква ли цифра е..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен си се върти,и парното си е наред само дето от тоя клапан капе антифриз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е кранчето на парното. намери здраво от някоя морга или от форума и го смени просто. не знам дали се ремонтира.... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли дали съвпада с това на някой по-разпространен модел кола.Щото се съмнявам да намеря поморгите точно от кончерто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ква ще е разликата от сивик по това време .Има и кончерто на части в търговския отдел !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...