Jump to content
juliano

Съединител

Recommended Posts

Колеги излезе ми проблем със съединителя..Когато колата е седяла 1-2 часа и не е карана педала на съединителя пада до долу и когато го повдигна с крак и го натисна се оправя и си работи нормално,но странното е ,че когато колата е седяла на слънце не се оправя от едно натискане,а трябва да се изчака времето да се разхлади и така се оправя.Звучи много смешно и нереално но е така.Моля ви ако някой има идея от какво може да е да сподели :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи каква кола ? С какъв съединител (с помпи или с жило) ? Напиши си в профила каква Хонда караш ще е по лесно за напред ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да е с хидравлично задвижване. Вероятно главния или работния цилиндър изпускат по малко. Може да е от уплътненията на буталото.Все пак не трябва да потъва сам педала. Виж пружинката, коята го връща дали е закрепена.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Civic Coupe D16z6 и съединителя е с помпи не е с жило !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо погледни имаш ли спирачна течност в казанчето на съединителя. Ако няма долей, ако има погледни какъв цвят е. Трябва да е жълта и бистра като олио на цвят. Ако е мътна и кафеникава говори за остарели гумени уплатнения в помпата който трябва да се подменят в което ти идва и проблема с потъването. Тези симптоми които описваш говорят за стара спирачна течност която си е изгубила свойствата или проблем в гумените уплатнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MonsterOOD Можеш ли да ми кажеш от каде мога да си купя такива уплатнения !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако имаш път към София, има го ремонтния комплект в Скорпион 13 - към 25 лв. За Варна не знам, но може да пробваш в Евро 07 или Косер... или ако си взел заплата ходи в Карада - към 100 кинта оригинален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги излезе ми проблем със съединителя..Когато колата е седяла 1-2 часа и не е карана педала на съединителя пада до долу и когато го повдигна с крак и го натисна се оправя и си работи нормално,но странното е ,че когато колата е седяла на слънце не се оправя от едно натискане,а трябва да се изчака времето да се разхлади и така се оправя.Звучи много смешно и нереално но е така.Моля ви ако някой има идея от какво може да е да сподели !!!

прожери си помпата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...