Jump to content
vesso_varna

Странан проблем със стъклоповдигача

Recommended Posts

Здравейте, колеги,Тази сутрин открих доста странен проблем със стъклоповдигача на дясната врата. Първо установих, че не се командва от бутона на шофьорската врата. Пробвах от другия бутон (този на пасажерската врата) и от там стъклото се сваля. Но после не иска да се прибира! И сега съм с наполовина свалено стъкло и трябва спешно да намеря решение, сещате се защо ;) Проверих за всеки случай бушона, здрав е. Пробвах и да загася колата и после пак да дам на контакт, ама ефектът е нулев.Моля ако някой има някакви идеи да ги сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз имах (почти) същия проблем на Civic-а. Това ставаше с копчето за управление на шофьорската врата, при мойта нямам копче на пасажерската врата за сваляне на стъклото на шофьорската. Но все пак проблема е същия - стъклото се движи само в едната посока - сваля се надолу, но не помръдва нагоре. Проблема се оказа елетрически, имах прекъсната (изгоряла) писта на платката от блока за управление. Направих си едно "мостче" с кабелче и вече всичко е ОК. Ако искаш провери го и при теб. Като свалиш кората, виж къде отиват всички кабели за управление на ел.стъклата. Трябва да влизат в една кутийка. Изваждаш я, разглобяваш я и платката е вътре.Успех ;)PS: Ако искаш може първо да си провериш връзките по самите кабели които влизат във въпросната кутийка, да не би в някой от тях да е проблема.

Редактирано от mitaka_t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да пробваш с друго копче. Аз имам проблеми със стъклата през ден, понеже са слагани допълнително и копчетата постоянно ми правят мизерии, като при последната по-сериозна щях да изгоря в движение ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен диагнозата беше същата, като на Весо. Лечението беше отваряне и почистване на редуктора. Беше пълен с прах и ръжда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш шофоьорската врата и гледаш между пантите има един гумен шлаух, който идва от към купето и влиза във вратата. Връзката е направена с куплунг, който го дърпаш по-посока от вратата навън и после пръскаш с контактен спрей или WD. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е?!?!?!Реши ли си проблема или просто благодариш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен частично. Сменихме прекъсвача на пасажерската врата (благодаря на Драго), старият беше повреден, но когато го свързахме се оказа, че отново стъклото само може да се сваля, въпеки че новият прекъсвач си е наред. Накрая изолирахме кабела, който води към електронния блок в шофьорската врата. Резултатът е, че в момента пасажерското стъкло се управлява коректно само от неговия си ключ, но това не е болка за умиране. Когато имам време, ще си намеря електрическа схема и с баща ми (инженер по електроника) ще си поиграем да възстановим първоначалния замисъл.Мисля и да зачистя клемата в шофьорската врата, за която споменава колегата по-горе :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...