Jump to content
nonamed

Проблем с даталогване на ПМ6

Recommended Posts

Опитвам се да закача на моята машина PM6 от CN2 към лаптопа (HP6130us с ХР), обаче нямам RS232. ОК, закачих конвертор RS-USB, и опитах да даталогвам с ЕКУ Контрол - програмката намира порта, свъзва се, обаче данни не текат никакви. Опитах с друг кабел - същото, опитах да разменя Рх и Тх - нищо, стартирам даталогването, но не тече никаква информация.Пробвах да разменя портовете на лаптопа - и се оказа, че ТурбоЕдит и ЕКУ Контрол-ът ми даталогва от всички портове, различни от USB (включително от инфраред, задавах му да чете oт празен порт, на екрана тече лог файл, празен, но тече), през USB не ще и не ще.Хелп плииз от запознатите - вероятно е някаква тъпа дреболия, която изпускам. Като задам да даталогва USB въобще не тръгва на екран лог-файл - незвисимо дали имам свързан кабел или не. Кабелът, които ползвам, е от Нокиа (DKU-5 с PL2303, работи, причината определено не е в него)...

Редактирано от nonamed

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелът, които ползвам, е от Нокиа (DKU-5 с PL2303, работи, причината определено не е в него)...

Да се хванем пак на бас че е от него :lol: Мери ли го на колко волта работи ? (в нета недей гледа какво пишат ! ) Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.3 :lol: Да го подкарам на 5 - 5в на 4-ти пин на ПЛ-а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп, кой пак изкара една бира :lol: Трябва ти кабел дето работи на 5 волта! И аз бях си взел ДКУ5, бях се филмирал, добре че проверих на колко волта е. След това си взех една платчица сериен към юсб дето на нея има джъмпер 3в/5в и проблема се реши. Това че тези платчици не са от най-евтините.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва за малко кабел или да пробваш с друг ела до овча купел 2 имам преход усб към сериен и после платка правена от мен( с MAX някаква инегралка) с нея се свързвам с ламбда контрола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро, я дай координати на ЛС откъде е платчицата бре :lol: че по главата ми ходят вече 3-5 волта от ухо до ухо, вчера се утепах с тоя кабел :) @Ioan, мерси - идеята обаче е да закова с пирони лаптопа за седалката, докато не почна да завивам с тъч-пада и мишката, така че ще мъча траен вариант ("Баце, джойстик ли закачваш" - пита вчера един квартален тунер) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе и аз търсех такъв кабел от Нокия. Явно с лесния вариант няма да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Ами имам един някъде (ако не е в коша) мога да ти го подаря :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее мноо си далече, ще поръчам един от ибей да пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ДКУ-то не става ...ебаси ментака, вчера срязах куплунга, вътре се мъдри такова китайче, че нищо не става от него, нищо общо с ПЛ2303 и оригинала на Профилик.Вчера поръчах една платчица и аз, да видим какво ще стане като дойде, иначе ако Терориста си поиска всите бири, дето му се полагат, ще тряа да се открива нова фабрика май :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причината определено не е в него

:P;) Аз не мога да изпия толкова бира, споко :dry: Добре че си намерил платчицата, че не мога да прочета на моята какво пише на чипа, а той общо взето е най-важната част. Ако нещо не е такава тая дето си я намерил, пиши да се мъча пак . Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а ето какво става когато на компа се каже, че колата е с 200 кила повече :):)

Публикувано изображение

 

Някой с ВТИ ще ми излезе ли насреща??? :)

 

...иначе новата платчица с FT232 даталогва перфектно.

Редактирано от nonamed

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, за такава платчица говорех :D:)

 

nonamed, не знам къде съм дянал моите скрийншоти да видиш за какво става дума. Бях около 1000 коня :):D

 

Абе тоя ИАТ да не се епобъркал нещо ?? Кви са тея 118 градуса ? :) Да не си го оставил на фаренхайд :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ги докарам до 1000, ще постна в Дино-графики... :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фахрнефхайфт :) Целзий за нищо го нямат у Бре-то :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...