Jump to content
Ивчо

Civic Coupe 5ген. 1.5

Recommended Posts

Привет на всички ,надявам се скоро да стана пълноправен член на форума.За сега карам Опел Вектра C16NZ много икономична кола,много евтина поддръжка,приятна за каране ама съм на 20години и ми се иска нещо по-динамично,по-разлчна визия и тн. та си харесах Хонда Сивик Купе 5ген. и се спрях на двигателя 1.5(D15B7).Интересува ме как се държи двигателя в това купе,какви проблеми са характерни за този мотор,проблем ли е да бъде често настъпван до червено,какъв разхода дава(в София),търпи ли газифициране, с няколко думи да ми изкажете впечатленията си от този мотор.Наясно съм,че няма да е по-здрав или по-икономичен от опеловия ми мотор,но със сигурност ще е доста по-вървежен,което всъщност търся.П.С.Преди някой да ми каже ама вземи си 1.6 V-tec-a,да си кажа че си търся кола около 100к.с

Редактирано от Ивчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наясно съм,че няма да е по-здрав или по-икономичен от опеловия ми мотор,но със сигурност ще е доста по-вървежен,което всъщност търся.

Това изречение май не трябваше да го пишеш.... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука леко се испусна момчето,ама ще си поправи мнението евентуално ако си купи Хонда !!! и Ето малко по тематаhttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=51766&hl=

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз по рано карах опел вектра с двулитров мотор сега карам ХОНДА Д15Б2 имам и още 2 хонди повярваи ми ще си смениш мнението към положително щом се качиш на хондата а доколкото виждам си се ориентирал към Д15Б7 доста добър мотор ще оправдае очакванията ти, ще забравиш за други автомобили повярваи ми ХОНДА има само една болест и то не излечима ХОНДА ВОДИ ДО ПРИСРАСТЯВАНЕ И ТО МНООООООООООГО. УСПЕХ И НЕ СЕ ОТКАЗВАИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко харчи градско в София вектрата с този двигател C16NZ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нормално каране 7л/100км,ако се почне ръчкане и задръствания качва до 9,а зимата 10л/100км.Говоря за бензин,нямам газ и никога не съм имал кола на газ и не ми се ще да карам на газ не съм фен на алтернативните горива.

Редактирано от Ивчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста добър разход, този двигател е 75 коня до колкото видях? Хондовия вероятно ще е малко повече, макар и 1.5л, но все пак е 100 коня. Аз карам 1.6л 160 коня, и разхода ми е макс 10/100 при градско и с нормално ръчкане. Трябва да имаш предвид, че хондовите двигатели, или поне повечето в ниските ги няма много, но пък се развъртат доста добре и имат сила и във средните и високите. Относно кой двигател е по-здрав... това няма да успорвам защото нямам наблюдения в/у опелските двигатели, но хода са най големия производител на двигатели и не веднъж са имали и имат награди за добри агрегати. Ако случиш на добър двигател, като визирам такъв за когото предните стопани са се е грижили добре, няма да имаш никакви оплаквания, стига и ти да се грижиш за него. Относно газифициране, няма да имаш проблеми стига газовата да е добра както и майстора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично според мен,като се купува кола двигателя е до късмет какъв ще уцелиш,може наистина да е поддържан,но може и да наблъскан с добавки и като се смени маслото и покараш млако да се появът проблемите.Разбирасе при огледа ще се пробва на прекъсвач на загрял мотор за синкав дим,ще се замери компресията на студен мотор.От прочетеното до сега разбрах,че голям проблем е шума в купето на дълъг път,на какво се дължи това???На къса 5-та скорост или на лоша изолация??

Редактирано от Ивчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колко може да е голям проблемът със шума. По скоро е въпрос на изолация. Най добре си се качи на такова купе, и сам прецени дали ще ти е добре. Повечето "проблеми" по автомобилите са субективни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ивчо - колега, ако ти се кара спортна кола, шума едва ли ще те притеснява. Иначе - да, шумоизолацията хич я няма на 5-та генерация ама това се лекува. Иначе за късите скорости - точно на купето са сравнително къси, но и това се лекува, ако ти е проблем. Въпреки, че като се замисля май всички искат да са йм по-къси скоростите за вървеж. Скачай смело и съм сигурен, че ще останеш доволен.п.с. - Не си написал дали си карал или поне дали си се возил в такава Honda. Нещо което може да ти се стори странно е положението на шофьора - по-ниско седиш от повечето европейски марки. Мен лично това ме кефи, даже си сложих още-по ниски седалки, че да съм като в картинг :unsure:п.с.2 - ако искаш ела на седмичната среща във Вторник вечер на ЕКО-то на България (от 20.00) и ще видиш такова купе (идват поне няколко). Ще може да огледаш обстойно и да си поприказваш със собствениците за да ти обяснят каквото те интересува :lol:

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъдещ колега, ако ти харесва я взимай. На мен купето (D15B7), ми е 4та Хонда! Разхода в софия е с 30лв 95 170-190км! Ако се отнася за подръжката не се притесняваи, ако е запазено купето ще се сведе до консумативи (масло, филтри, ремъци........), което нее скъпо. Динамиката е доста прилична за кола 101к.с. няма да те разочарова. За шума не бери грижа, както са написали колегите в горните постове, шума се лекува :unsure: . Последно, огледаи хубаво за ражда....... другото се лекува бързо :lol:. Успех в намирането на ТВОЯТА кола и да се похвалиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....п.с. - Не си написал дали си карал или поне дали си се возил в такава Honda. Нещо което може да ти се стори странно е положението на шофьора - по-ниско седиш от повечето европейски марки. Мен лично това ме кефи, даже си сложих още-по ниски седалки, че да съм като в картингп.с.2 - ако искаш ела на седмичната среща във Вторник вечер на ЕКО-то на България (от 20.00) и ще видиш такова купе (идват поне няколко). Ще може да огледаш обстойно и да си поприказваш със собствениците за да ти обяснят каквото те интересува :lol:

Мерси много за изчерпателния отговор и за поканата със сигурност ще се възползвам скоро и ще дойда някой вторник.Не не съм карал хонда,седалката предполага,че няма да ме притесни,често карам една мазда 323,на която седалката е почти на нивото на прага.

....Успех в намирането на ТВОЯТА кола и да се похвалиш!

От това което прочетох тук пък и от мои наблюдения читава кола от България трудно може да се намери.Ноември ще ходя до Германия и се надявам да се върна с моя :unsure: Имам последен въпрос навсякъде хората говорят за англичанки,американки и японки.Предполагам,че става дума колата,за кой пазар е произведена.Та въпроса ми е за Сивик 5г купе какви разновидности има и по какво се различават една от друга и как да ги разпозная. Редактирано от Ивчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за кой пазар, а къде е произведена. Купетата като цяло (5 ген, а и не само сивици, ами и акорди) се правят в USA - в Ohio. Хечовете и седаните са в Japan основно (или поне 5-та ген, която те интересува). Има и англичанки, те се правят в завода на Rover в Swindon, UK. Те са т.нар. fastback и изглеждат така: http://www.zerotohundred.com/newforums/att...le-img_1481.jpg http://img263.imageshack.us/i/dsc00723ns.jpg/ (естествено спойлерите не са фабрични на тези снимки..)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.google.bg/images?hl=bg&q=ho...126&bih=570Ето снимки на 5-та генерация купе.Успех с покупката.:unsure:(няма по какво да ги объркаш 5-та купе изглежда само така) Редактирано от dickies

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че аз като се кача на Интеграта и съм най ухиления човек в София,нито шум ме бърка нито друсане.Удоволствието си заслужава.

Редактирано от Ivo Lenkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...