Jump to content
italianeca

Проблем с ниски обороти

Recommended Posts

Здравейте съфорумци, дойде и моя ред да пиша в темата за проблеми и решения. От скоро съм собственик на едно зверче 1.5 VTEC 6-gen. По принцип всичко засега си е наред с колата (или поне аз така си мисля и се надявам) Има обаче едно нещо което ми направи впечатление. Сутрин при палене си поддържа обороти около 800-900 някъде. Но при каране примерно след 10-15 мин я оставя на обороти - държи 500 оборота.Не гасне нито тресе или глъхне, просто държи по-ниски обороти от нормалното. Не знам на какво се дължи това. Някой имал ли е подобен проблем ? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оборотите май като цяло са ти ниски.сутрин като я палиш трябва даса ти нат 1000,и после като загрее трябва да падатна 850-900

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пък щом НЕ тресе и НЕ глъхне... Сигурен ли си че са 500 ? На ЦР-В 2 мисля че му дават 650 нормални

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята сутрин катоя запаля държи 1500 след 1 мин пада на 1000 и накрая като загрее си държи някаде 700-800 оборота това е нормалното :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем ... При мен, обаче, това е от газовото. Ако си с газ най-вероятно е настройка на изпарителя ( освен ако не си с прецакано газово, като мен :lol: ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем ... При мен, обаче, това е от газовото. Ако си с газ най-вероятно е настройка на изпарителя ( освен ако не си с прецакано газово, като мен :lol: ).

Ако е студено времето навън нормално да е така с газта !! Докато не загрее поне малко я оставете да работи на бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не тресе е ок.Нямай много вяра на оборотомера,по него не можеш да ги отчетеш с точност :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може би аз не ви обясних както трябва за което се извинявам. Значи сутрин като запаля ми вдига някъде около 1400-1500 оборота след което си падат на около 900. Карам малко из града някъде 10-15 мин и като спра на кръстовище и оборотите си падат на 450-500 и си държат постоянно на толкова. Дали ако примерно акумулатора е вече на свършване може да идват от там ниските обороти. Иначе колата не ми тресе или да глъхне. Бензинка е колата. Оборотомера си мисля че си е наред. Интересно :D:D

Редактирано от italianeca

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...